جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

نمایشگاه امام و انقلاب ایام نیمه شعبان در قم برپا می‌شود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

نمایشگاه امام و انقلاب ایام نیمه شعبان در قم برپا می‌شود


سرپرست معاونت هماهنگی امور زائران استانداری قم با اشاره به اینکه نیمه شعبان امسال با رحلت امام خمینی (ره) تقارن دارد، گفت: نمایشگاه امام و انقلاب در این ایام برپا می‌شود.

عالی پور عنوان کرد؛

یونس عالی‌پور در جلسه ستاد تسهیلات زائران که در تالار امام رضا (ع) استانداری قم برگزار شد، با اشاره به برنامه‌های اجرا شده در نوروز امسال اظهار داشت: برناه‌های پر باری در نوروز فاطمی امسال اجرا شد و با همدلی مدیران اجرایی دستگاه‌های مختلف نوروز آرامی را پشت سر گذاشتیم.

سرپرست معاونت امور زائران استانداری قم با اشاره به اینکه در ایام عید نوروز مدیران استان قم تا ساعاتی از بامداد را حوزه عملیاتی سپری می‌کردند افزود: برنامه ریزی به این گونه بود که با حضور مسئولان استانی اگر مشکلی ایجاد می‌شد مدیران اجرایی در‌‌ همان محل برای رفع مشکل اقدام می‌کردند.

وی با اشاره به اینکه مطابق آمار‌ها 24 درصد از مسافرانی که به قم سفر کردند برای نخستین ار به قم آمده‌اند گفت: مدت اقامت این افراد نسبت به مدت مشابه در سال‌های قبل 54 درصد افزایش یافته است.

عالی‌پور با اشاره به اینکه 27 درصد از زائران استان قم در نوروز در برنامه‌های فرهنگی شرکت کردند افزود: شهرک معارفی در حرم حضرت معصومه (س) یکی از فعالیت‌های فرهنگی بود که موجب بالندگی زائران شد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور زائران استانداری قم با اشاره به اینکه 28 درصد از مسافران قم در تعطیلات نوروز از اماکن تاریخی بازدید کردند اظهار داشت: 30 درصد زائران در قم خرید کردند و 92 درصد زائران برای حضور دوباره در قم اعلام آمادگی کردند.

وی با اشاره به اینکه باید در کنار ظرفیت معنوی استان قم به ضرفیت اقتصادی زائران در قم توجه شود افزود: همانگونه که مسئولان در ایام نوروز فعالیت داشته‌اند باید برنامه‌های نیمه شعبان نیز به خوبی برگزار شود.

عالی‌پور با اشاره به اینکه قم دارای شرایط خاص منطقه‌ای است عنوان کرد: این شرایط ایجاب می‌کند تا در نیمه شعبان نمایشگاه ویژه‌ای در قم برپا شود و برای بهره برداری اقتصادی در این زمینه اقدام کنیم.

سرپرست معاونت هماهنگی امور زائران استانداری قم با اشاره به اینکه نیمه شعبان امسال با رحلت امام خمینی (ره) تقارن دارد تصریح کرد: نمایشگاه امام و انقلاب در این ایام برپا می‌شود.

عیسی رضایی نیز در ین جلسه با اشاره به تقارن نیمه شعبان و رحلت امام خمینی (ره) خاطر نشان کرد: بر ااس پیش بینی‌های صورت گرفته نیمه شعبان امسال از شلوغ‌ترین ایام استان قم در طول سال است.

مدیرکل میراث فرهنگی و صنایع گردشگری استان قم با اشاره به اینکه مسله اسکان مسافران در این ایام باید به صورت جدی پیگیری شود گفت: بر اساس آمارهای موجود 3 میلیون نفر در ایام نیمه شعبان به قم سفر می‌کنند که باید مسائل فرهنگی و اقتصادی این تعداد زائر در نظر گرفته شود.

وی با اشاره به لزوم برپایی نمایشگاه فرهنگی درشان استان قم در اطراف جمکران عنوان کرد: با کمک سازمان صنعت، معدن و تجارت می‌توان در این زمینه ظرفیت‌ها را شکوفا کرد.

آدرس کوتاه :