جهش تولید | چهارشنبه، ۵ آذر ۱۳۹۹

نمایشگاه متبرکات حرم مطهر

نمایشگاه متبرکات حرم مطهر


غرفه متبركات حرم حضرت معصومه(س) در صحن جواد الائمه راه اندازی شد. قدم اول فروش انگشترها و فرش هايي بود كه از زمان توليت سابق مانده بود و حدود 18 سال در انبار آستان نگهداری می‏شد. همچنين فرش هايي در حرم پهن بودند که ديگر فرسوده شده بودند. اينها را از انبار خارج كردیم تا براي فروش به علاقمندان عرضه شود.

اقلام بعدی که عرضه شد، تعداد زيادي روسري، چادر و پارچه بود كه ما اصطلاحاً به آنها "فوق ضريح" مي گوييم؛ يعني چیزهایی که مردم روي ضريح مي اندازند و به حضرت معصومه(س) هدیه می‏کنند. همچنین نذورات جنسي و زیورآلات كه داخل ضريح انداخته می‏شود.


فرش، انگشتر، ساعت و ساير جواهرات از سوی چند كارشناس قیمت‏گذاری می‏شوند و ميانگين قيمتي كه توسط این چند كارشناس درنظر گرفته شده براي فروش آنها در نظر گرفته مي شود. براي روسري، چادر و پارچه ها هم چند نفر از خانم هاي خادم افتخاري كه زحمت بسته بندي اينها را می‏كشند آنها را به بازار مي برند و قيمت گذاري مي كنند. پسته هايي در زمين هاي موقوفه حضرت معصومه(س) در روستاي "شريف آباد" كاشته می‏شود و در دو نوع كله قوچي و فندقي کاشت و برداشت می‏شود. نهال این پسته ها در زمان توليت «آيت الله مسعودي» كاشته شد و بعد از زحمات زياد، الان چند سالي ست كه محصول مي دهد. تا قبل از اين، پسته اين باغ‏ها در مؤسسه زائر به فروش مي رسيد؛  اما امسال از «آقاي جهانگيري» مدیر مالي آستان درخواست كرديم كه اين پسته ها به قم ارسال شود تا در اینجا به زوار خود حرم فروخته شود. قیمت پسته موجود، کمتر از قیمت بازار است.

پارچه ها و روسری ها هم كمتر از قيمتی که در بازار گفته می‏شود به مردم فروخته مي شود. غرفه سوهان به يكي از كارخانه هاي سوهان پزي قم سفارش دادیم. نبات و شيريني هاي سنتي هم محصولات همان كارخانه است. مبلغ فروش هم به حساب آستان ريخته مي شود. تمام درامد فروش به حساب آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) واريز مي شود كه در جهت هزينه هاي حرم ـ اعم از هزینه های عمراني، خدماتي و ... ـ خرج مي شود.

Loading the player...


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.