جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

نمایش «از تبار مجنون» - رادیو قم

 

 

معرفی برنامه های رادیو قم

نمایش «از تبار مجنون»

نمایش «از تبار مجنون»


  •  تهیه کننده کارگردان: رضا داداشی
  • نویسنده: مریم واحد
  • بازیگران: پوران عزیزپور، سید ابراهیم میر قاسمی، میثم گودرزی، محسن گیلک زاده، میر شهرام میروهابی، بهاره کاظمی، سحر نجفی، داود امام قلی، اکبر نظری، حجت یوسفی، آرش نیکو، داود زلف علیان، سمیرا حاج فتحعلی و با هنرمندی حسین توسلی در نقش شهید شاه آبادی

مجموعه نمایش رادیویی «از تبار مجنون» روایتی از رشادت‌ها و حماسه آفرینی شهید آیت الله مهدی شاه آبادی در دوران قبل از انقلاب از رادیو قم پخش می‌شود.

این نمایش از 12 بهمن 95هر شب از ساعت 20:30 روی آنتن شبكه استاني صداي مركز قم خواهد رفت.

آیت الله مهدی شاه آبادی ، در سال ۱۳۰۹ در قم به دنیا آمد. در سن ۴ سالگی به علت هجرت والد مکرم (مرحوم آیت الله میرزا محمد علی شاه آبادی – استاد عرفان حضرت امام خمینی ) به تهران رفته و دوران طفولیت و کودکی خویش را در مکتب خانه قرآن امامزاده یحیی (ع) به مدت ۲ سال گذراند. تحصیل دوره ابتدایی را از سن ۶ سالگی تا ۱۲ سالگی به پایان برد. درحین همین سال ها ادبیات عرب را از پدر بزرگوار خویش ونیز از برادر بزرگ تر خود فرا گرفت . در سال ۱۳۲۳ ، جهت تحصیل کامل دروس علمیه در دبیرستان مروی تهران ثبت نام نموده و با کسب موفقیت در دوروس حوزوی درسال ۱۳۲۷ در سن ۱۸ سالگی ملبس به لباس مقدس روحانیت شد.

فعالیت سیاسی وی پس از کودتای ننگین ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ شروع شد و این مبارزات با الهام و تبعیت از رهبری‌های حضرت امام خمینی تا پیروزی نهایی انقلاب اسلامی ادامه یافت. آن بزرگوار چندین مرحله توسط ماموران طاغوت دستگیر شد که از این میان ۵ بار اسیر زندان های مخوف رژیم گشته و ۱ بار هم تبعید شد.

بالاخره در واپسین مرحله ای که آیت الله از مناطق جنگی جنوب بازدید می کرد ، در منطقه عملیاتی جزیره مجنون در اثر انفجار و اصابت ترکش در حالی که در جمع رزمندگان اسلام حضور داشت شربت شیرین شهادت را نوشیده و با پرواز خونین و ملکوتی خویش به ملاء اعلی پیوست. تاریخ شهادت ۶/۲/۶۳مصادف شد با شب شهادت امام موسی الکاظم تا با آن امام همام محشور گردد.

سال تولید: 1395
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 4.0 stars out of 5.