جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

نمایش آثار «طرح، خط و آیینه» برای نخستین بار در قم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

نمایش آثار «طرح، خط و آیینه» برای نخستین بار در قم


علی سام‌خواه مجموعه آثار هنری خود در رشته جدید «طرح، خط و آیینه» را برای نخستین‌بار در نگارخانه شهید آوینی قم در معرض دید علاقمندان قرار داد.

در نگارخانه شهید آوینی صورت گرفت

علی سام‌خواه گریمور مطرح کشور که کار در فیلم‌های سینمایی و سریال‌هایی همچون امیرکبیر، کیف انگلیسی، کانی مانگا، کمال الملک، اینجا چراغی روشن است، سفر سبز، روز سوم و ... را در کارنامه هنری خود دارد، در حاشیه برپایی این نمایشگاه در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در قم گفت: بنده حدود 34 سال است که در رشته‌های طراحی دکوراسیون، خطوط و گرافیک فعالیت دارم.

وی همچنین از فعالیت حرفه‌ای 29 ساله خود به عنوان گریمور در سینما و تلویزیون سخن گفت و اضافه کرد: تا سال 86 گریموری بسیاری از سریال‌ها و فیلم‌های سینمایی را انجام دادم، اما از سال 86 به علت جراحی و ضعف بدن دیگر نتوانستم به این حرفه ادامه بدهم و پس از خانه نشینی توانستم رشته هنری «طرح، خط و آیینه» را ابداع کنم.

سام‌خواه با بیان اینکه این رشته ظریف و حساس هنری، طراحی، خطاطی و تراش روی آیینه است ادامه داد: چند نمونه از این آثار در اماکن مذهبی کشور همچون مسجد مقدس جمکران نصب شد.

گریمور فیلم سینمایی روز سوم، عمده آثار خود در این رشته هنری جدید را با موضوع دینی و قرآنی عنوان کرد و افزود: به دلیل علاقه‌ای که به قم و به‌ویژه حرم حضرت معصومه (س) داشتم، نخستین نمایشگاه آثارم را در قم برپا کردم.

وی با بیان اینکه دیده شدن این هنر آرزوی من است نه دیده شدن خودم تصریح کرد: متاسفانه پس از پیگیری‌های بسیار زیاد هنوز موفق به ثبت این این هنر زیبا نشده‌ام.

این هنرمند در ادامه از ارائه 26 اثر نفیس خود در این نمایشگاه خبر داد و گفت: هدف از عرضه آثارم در این نمایشگاه فقط معرفی و دیده شدن این هنر ارزشمند بود، به همین دلیل این آثار قیمت‌گذاری نشده، اما در صورت تقاضای سفارش از سوی علاقمندان، برای تولید اثر مشکلی نخواهم داشت.

علاقمندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند تا 21 تیرماه هر روز در ساعت‌های 9 تا 13 و همچنین 17 تا 20 به نگارخانه شهید آوینی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم واقع در بلوار جمهوری اسلامی، نبش کوچه 28 مراجعه کنند.

//فارس

آدرس کوتاه :