جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۱ آذر ۱۳۹۹

نماینده قم در لیگ بر‌تر هندبال کشور فاقد حامی مالی است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

نماینده قم در لیگ بر‌تر هندبال کشور فاقد حامی مالی است


سرمربی تیم هندبال هدف پویان قم با بیان اینکه این تیم جوان‌ترین تیم حاضر در لیگ دسته اول هندبال بانوان کشور بود گفت: نماینده قم در لیگ بر‌تر هندبال کشور فاقد حامی مالی است.

احمدی نیا خبر داد؛

زهرا احمدی‌نیا اظهار داشت: تیم هندبال هدف پویان قم در حالی در سال ۹۴ برای نخستین بار در لیگ بر‌تر هندبال کشور شرکت می‌کند که پیش از این تیمی از استان قم در چنین سطحی حاضر نبوده و این، پیشرفت هندبال قم در حوزه بانوان را نشان می‌دهد.

وی افزود: تیم هندبال هدف پویان جوان در سال ۹۲ با کسب عنوان نایب قهرمانی لیگ دسته دوم هندبال کشور راهی لیگ بر‌تر شد و در سال ۹۳ نیز مقتدرانه با پیروزی در همه مسابقات خود به لیگ بر‌تر رسید در حالی که این تیم با ترکیبی کاملا بومی به لیگ بر‌تر هندبال بانوان کشور صعود کرد.

سرمربی تیم هندبال هدف پویان قم گفت: میانگین سنی نفرات تیم هدف پویان قم به حدی پایین بود که این تیم، جوان‌ترین تیم حاضر در لیگ دسته اول کشور بود و در لیگ بر‌تر نیز یکی از تیم‌های جوان و کم سن و سال هندبال کشور را شامل می‌شود در شرایطی که بازیکنان این تیم بدون دریافت دستمزد برای این تیم به میدان رفتند.

احمدی نیا بیان داشت: در سال ۹۳ در حالی لیگ برتری شدیم که حامی مالی خاصی نداشتیم و مخارج این تیم از بودجه شخصی تامین شد اما شرایط لیگ بر‌تر با لیگ‌های پایین‌تر متفاوت است و حضور در لیگ بر‌تر بدون حامی مالی ممکن نیست.

وی عنوان کرد: در مدت باقی مانده تقریبی ۶ ماهه تا آغاز فصل جدید لیگ بر‌تر هندبال به دنبال رایزنی با بخش خصوصی برای حمایت از این تیم هستیم البته شرایط پشتیبانی مالی از باشگاه‌های ورزشی به ویژه در بخش بانوان قابل توجه نیست و کارمان برای جذب اسپانسر دشوار است.

سرمربی تیم هندبال هدف پویان قم تصریح کرد: ورزش قم در حوزه بانوان در بخش رشته‌های تیمی کمتر موفقیتی در این سطح کسب کرده بود اما صعود هدف پویان قم به لیگ بر‌تر نشان داد بانوان قمی توانایی نتیجه گیری در رشته‌های تیمی را دارند مشروط بر اینکه به آن‌ها فرصت کافی داده شود.

احمدی نیا خاطرنشان کرد: ۲ هندبالیست تیم هدف پویان قم شامل مرضیه افشاری و فاطمه خلیلی بهفر، امسال در قالب تیم ملی هندبال به مسابقات ۲۰۱۵ قهرمانی بانوان آسیا در اندونزی حضور پیدا کردند و همراه با این تیم عنوان ششم آسیا را به دست آوردند.

آدرس کوتاه :