جهش تولید | جمعه، ۷ آذر ۱۳۹۹

نمایندگان قم به مرحله نهایی فوتبال نونهالان کشور صعود کردند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

نمایندگان قم به مرحله نهایی فوتبال نونهالان کشور صعود کردند


رئیس هیئت فوتبال استان قم از راهیابی دو نماینده قم به مرحله نهایی مسابقات فصل جاری لیگ منطقه‌ای نونهالان باشگاه‌های کشور خبر داد.

بهرامی خبر داد؛

کریم بهرامی اظهار کرد: بعد از انجام دیدارهای مرحله مقدماتی فصل جدید لیگ رده سنی نونهالان باشگاه‌های کشور در 8 گروه، چهره تیم‌های صعود کننده به مرحله دوم مشخص شده و به زودی بازی‌های این مرحله برگزار خواهد شد.

وی یادآور شد: با توجه به برگزاری مسابقات مرحله نخست لیگ مناطق رده‌های سنی پایه فوتبال باشگاه‌های کشور که با همکاری هیئت‌ها و تیم‌های میزبان در سراسر کشور انجام شد، مجموع 16 تیم از گروه‌های 8 گانه به دور دوم صعود کرده‌اند.

رئیس هیئت فوتبال استان قم افزود: با تصمیم فدراسیون فوتبال در صورت اعلام آمادگی مجدد تیم‌های صعود کننده، این مرحله نیز به صورت مجتمع برگزار خواهد شد، به همین منظور تیم‌های حاضر می‌توانند درخواست میزبانی خود را به کمیته مسابقات این فدراسیون ارسال کنند.

وی خاطرنشان کرد: در صورتی که میزبان بازی‌های مرحله دوم مشخص شود، قطعا مسابقات این مرحله در اسفند ماه به انجام خواهد رسید اما در صورتی که میزبانان به تعداد کافی وجود نداشته باشند، بازی‌های مرحله بعد با هماهنگی تیم‌ها به شکلی دیگر برگزار شده و یا به بعد از تعطیلات سال جدید موکول خواهد شد.

بهرامی بیان داشت: امسال بر اساس برنامه‌ریزی سازمان لیگ آزادگان مجری برگزاری لیگ‌های پایه فوتبال باشگاه‌های کشور، دیدارهای فصل جدید از مرحله گروهی مسابقات لیگ‌های نونهالان، نوجوانان، جوانان و امید باشگاه‌های کشور در اسفند ماه به انجام رسید.

وی خاطرنشان کرد: در هر رده سنی لیگ‌های پایه فوتبال باشگاه‌های کشور بین 40 تا 50 تیم حضور داشتند و بخت خود را در رقابت‌هایی حساس و فشرده برای راهیابی به مسابقات لیگ‌ دسته اول فوتبال قهرمانی باشگاه‌های کشور در این چهار رده سنی مورد آزمایش قرار دادند.

رئیس هیئت فوتبال استان قم افزود: امسال نیز مانند سال‌های گذشته چند تیم به نمایندگی از هیئت فوتبال استان قم و با ترکیبی از استعدادهای فوتبال قم در مسابقات لیگ‌های رده‌های سنی پایه فوتبال باشگاه‌های کشور حضور یافتند و از بین آنها در رده سنی نونهالان تیم‌ها صبا و سیاه‌جامگان به مرحله نهایی صعود کردند.

وی یاد آور شد: به نمایندگی از استان قم امسال در مسابقات لیگ رده سنی نونهالان فوتبال باشگاه‌های کشور تیم نونهالان صبا به عنوان قهرمان لیگ نونهالان باشگاه‌های قم حضور یافت و این تیم در کنار خود یک رقیب دیگر هم استانی به نام سیاه‌جامگان نیز داشت که خوشبختانه هر 2 تیم از مرحله مقدماتی بالا آمدند.

بهرامی تصریح کرد: در پایان دیدارهای مرحله مقدماتی در گروه نخست تیم سیاه‌جامگان قم با کسب 12 امتیاز به عنوان صدرنشین صعود کرد و تیم فوتبال نونهالان صبای قم نیز با کسب 6 امتیاز و به لطف تفاضل گل بالای خود راهی مرحله نهایی شد.

وی در پایان اظهار داشت: از مرحله مقدماتی لیگ نونهالان تیم‌های سیاه‌جامگان قم، صبای قم،مقاومت تهران، استقلال‌نوین ساری، دبیری تبریز، خزر لنگرود، موعود زنجان، آبی‌پوشان گیلان‌غرب، مدرسه عالی حرفه‌ای مشهد، پیشگامان مشهد، کرانه خلیج فارس، بهمن نوین شیراز، آلومینیوم هرمزگان و سپاهان زاهدان صعود کرده‌اند.

آدرس کوتاه :