رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

نمایندگان کاراته قم به 2 مدال جام بین‌المللی صلح و دوستی دست یافتند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


سرپرست هیئت کاراته استان قم از موفقیت دو کاراته‌کای قمی در کسب مدال‌های طلا و نقره مسابقات بین‌المللی ارومیه خبر داد.

سرپرست هیئت کاراته استان قم خبر داد

علیرضا برخورداری  اظهار کرد: مجموعا پنج نماینده از استان قم در پیکارهای بین‌المللی کاراته ارومیه حضور داشتند و سه نفر آنها در ترکیب تیم‌های ملی کاراته جوانان و بزرگسالان کشورمان برابر حریفان به روی تاتامی رفتند.

وی ادامه داد: به غیر از غلامرضا دباغیان که هم اکنون سرمربی تیم ملی کاراته بزرگسالان کشورمان محسوب می‌شود و علیرضا کتیرایی که مربی تیم ملی به شمار می‌رود،‌ علیرضا و حمیدرضا نجاتی که دو برادر کاراته‌کا هستند در ترکیب تیم ملی جوانان با حریفان مبارزه کردند.

سرپرست هیئت کاراته استان قم اضافه کرد: حمیدرضا نجاتی دارنده مقام نخست و نشان طلای مسابقات سال 2014 کاراته قهرمانی رده سنی نوجوانان آسیا در کشور تایلند است و بعد از کسب این افتخار اکنون برای همراهی تیم ملی در رقابت‌های جهانی 2015 تلاش می‌کند.

وی یادآور شد: علیرضا نجاتی نیز برادر دوقلوی حمیدرضا نجاتی است و هر دو کاراته‌کا با توجه به اینکه از یک خانواده علاقمند به ورزش به ویژه دوست‌دار رشته کاراته در این ورزش رزمی فعالیت می‌کنند به خوبی رشد و پیشرفت کرده‌اند و اکنون عضو تیم ملی هستند.

برخورداری خاطرنشان کرد: سومین کاراته‌کا که به نمایندگی از استان قم در رقابت‌های بین‌المللی ارومیه به روی تاتامی می‌رود امیر مهدی‌زاده است که در وزن منهای 60 کیلوگرم عضو تیم ملی کاراته بزرگسالان کشورمان است و همراه با تیم ملی در این رقابت‌ها به میدان رفت.

وی با اشاره به مبارزه کاراته‌کاهای مطرح داخلی و خارجی در رقابت‌های بین‌المللی ارومیه اضافه کرد: به غیر از ملی‌پوشان کشورمان چهره‌هایی مطرح از 9 کشور خارجی در یازدهمین دوره مسابقات بین‌المللی جام وحدت و دوستی به میزبانی شهر ارومیه حضور داشتند.

سرپرست هیئت کاراته استان قم بیان کرد: با دعوت فدراسیون کاراته کشورمان، ‌تیم‌های انگلیس، عراق، ترکیه، کویت، جمهوری آذربایجان، فرانسه، افغانستان، الجزایر، پاکستان و ایران در یازدهمین دوره پیکارهای جام وحدت و دوستی به میزبانی استان آذربایجان غربی شهر ارومیه به رقابت پرداختند.

وی یاد آور شد: پیکارهای بین‌المللی کاراته جام وحدت و دوستی به مدت دو روز به میزبانی سالن شش هزار نفری غدیر ارومیه برگزار شد و در روز نخست رقابت‌های رده سنی نوجوانان و جوانان و در روز دوم مسابقات رده سنی بزرگسالان به انجام رسید.

برخورداری با بیان اینکه این رقابت‌ها از سطح بالایی برخوردار بود، تصریح کرد: تیم‌های ملی ترکیه و آذربایجان همانند تیم ملی کشورمان با نفرات اصلی و عنوان‌دار خود در این دوره از پیکارها حضور داشتند و علاوه بر این، تمرینات خود را در ارومیه دنبال می‌کنند.

وی بیان کرد: تیم های ملی کاراته کشورمان نیز در رده‌های سنی نوجوانان، جوانان و زیر 21 سال و همچنین تیم ملی بزرگسالان که اردوهای آمادگی خود را در شهر ارومیه پیگیری می‌کند، در این دوره از رقابت‌ها حضور داشته و به مصاف حریفان رفتند که در نهایت حمیدرضا نجاتی به مدال نقره و امیر مهدی‌زاده به مدال طلا دست یافت.

آدرس کوتاه :