جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

نهادهای دولتی در ترویج حجاب پیشگام باشند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

نهادهای دولتی در ترویج حجاب پیشگام باشند


یکی از مراجع تقلید با اشاره به ترویج حجاب در جامعه گفت: ترویج و حفظ حجاب نخست باید از ادارات و موسسات دولتی آغاز شود.

آیت‌الله نوری‌همدانی در دیدار فرمانده ناجا:

 آیت‌الله حسین نوری‌همدانی ظهر امروز در دیدار با فرمانده ناجا ضمن تبریک آغاز ماه مبارک رمضان اظهار کرد: حفظ امنیت کشور یکی از اصلی‌ترین فعالیت‌های نیروی انتظامی است.

وی افزود: در دوره‌های مختلف نیروی انتظامی فعالیت‌های موثری داشته است، فعالیت‌های نیروی انتظامی به نوعی عبادت پروردگار محسوب می‌شود، زیرا کارکنان نیروی انتظامی در تلاش برای حفظ امنیت جامعه هستند.

این مرجع تقلید با اشاره به نبودن امنیت در برخی از کشورهای منطقه، گفت: فعالیت نیروی انتظامی در جامعه سبب شده تا امروز ایران از نعمت امنیت برخوردار شود.

آیت‌الله نوری‌همدانی تصریح کرد: پس از فتنه 88 به 20 استان سفر کرده‌ام که در این سفرها سعی کردیم تا با نخبگان، مسئولان، دانشگاهیان و مردم دیداری داشته باشیم تا سخنانمان برای مردم موثر باشد.

وی با اشاره به اینکه امنیت، امر به معروف و نهی از منکر و توجه به ارزش‌ها از اصول هر کشوری است، گفت: حفظ حجاب در میان مردم یکی از ارزش‌هایی است که مردم باید آن را رعایت کنند.

استاد حوزه علمیه قم خاطر نشان کرد: عفاف و حجاب به یک معنا نیست، بسیاری ممکن است عفاف داشته باشند اما حجاب نداشته باشند و برعکس، از همین رو نمی‌توان گفت هر فردی که بدحجاب است بی‌عفاف هم است.

آیت‌الله نوری‌همدانی با اشاره به اینکه نباید مسئله بدحجابی در جامعه گسترش پیدا کند، گفت: تمامی مراکزی که با دولت در ارتباط هستند باید حجاب را رعایت کنند، آغاز حفظ حجاب از دولت سبب می‌شود تا مردم نیز حجاب را رعایت کنند که این امر سبب فرهنگ‌سازی و ترویج حجاب می‌شود.

وی بیان کرد: در صدا و سیما نباید فیلم‌های که سر و صورت زنان را نشان می‌دهد پخش شود، زیرا تماشای این فیلم‌ها ممکن است برای زنان اثرات مخربی داشته باشند.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه حفظ امنیت مرزها و داخل کشور بر عهده نیروی انتظامی است، گفت: فعالیت‌های نیروی انتظامی بسیار گسترده است که امیدواریم در این مسیر کارکنان نیروی انتظامی موفق باشند.

آیت‌الله نوری‌همدانی تاکید کرد: فعالیت کارکنان نیروی انتظامی در جامعه عبادت است، امیدواریم امنیت و آرامش کشور همیشه پایدار باشد.

// فارس

 


دید

آدرس کوتاه :