رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

نهادهای فرهنگی و حوزوی از مسائل جوانان و خانواده‌ها غافل نشود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


استاد حوزه علمیه قم گفت: نهادهایی همچون دبیرخانه دین‌پژوهان، حوزه‌های علمیه و دیگر نهادهای دینی باید اهتمام جدی‌تری نسبت به مسائل نسل جوان و خانواده‌ها داشته باشند.

آیت‌الله امینی:

 آیت‌الله ابراهیم امینی عصر امروز در دیدار مسئولان دبیرخانه دین‌پژوهان با اشاره به اینکه در عصر کنونی باید به صدور تشیع اهتمام داشته باشیم، اظهار کرد: کارهایی که انجام داده‌ام گوشه‌ای از الطاف خداوند متعال و از برکات حوزه‌های علمیه بوده است و خود را لایق برگزاری مراسم تجلیل نمی‌دانم.

وی با اشاره به اینکه توجه به مسائل فرهنگی نوجوانان و جوانان از اهمیت زیادی برخوردار است، اظهار کرد: در گذشته کارهای فرهنگی بیشتری برای بزرگسالان انجام شده و به کودکان و نوجوانان کمتر توجه شده است.

این استاد حوزه با اشاره به اینکه وقتی خلأ‌ فعالیت در این عرصه را مشاهده کردم وارد این عرصه شدم، ادامه داد: برخی‌ از علما و فضلا این کار را در شأن بنده نمی‌دانستند و مخالف بودند ولی معتقد بودم که باید به این رده‌های سنی اهتمام داشت و امروز از تلاش‌هایی که در خصوص قشر نوجوان و جوان دارم راضی هستم.

وی با بیان اینکه شرایط امروز کشور متفاوت شده است، تصریح کرد: نهادهایی همچون دبیرخانه دین پژوهان، حوزه‌های علمیه و دیگر نهادهای دینی باید اهتمام جدی‌تری نسبت به مسائل نسل جوان و خانواده‌ها داشته باشند.

آیت‌الله امینی تاکید کرد:‌کار فرهنگی باید به گونه‌ای متین و مستدل دنبال شود و باید از ارائه مطالبی که بهانه به دست دشمنان می‌دهد پرهیز کرد.

آدرس کوتاه :