جهش تولید | چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

نهیب رهبری آل‌سعود را وادار به معذرت‌خواهی کرده است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

نهیب رهبری آل‌سعود را وادار به معذرت‌خواهی کرده است


عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه گفت: نهیب رهبری آل‌سعود را وادار به معذرت‌خواهی کرده است اما اکنون نیز برخی از آن‌ها به دنبال فرافکنی از حادثه منا هستند.

آیت‌الله استادی:

 آیت‌الله رضا استادی عصر امروز در مراسم گرامیداشت یاد و خاطره حجاج به شهادت رسیده در حادثه منا که در شبستان امام خمینی(ره) حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد، با بیان اینکه حادثه منا امت اسلامی را عزادار کرده است تصریح کرد: اینکه حجاج در حریم امن الهی با لب تشنه جان دهند تأسف بسیاری برای جوامع مختلف اسلامی به دنبال دارد.

وی با اشاره به سخنان رهبر انقلاب اسلامی در تسلیت به خانواده‌های حجاج حادثه منا اضافه کرد: طبق آیات قرآن کریم این افراد مشمول مغفرت الهی می‌شوند؛ اهتمام مردم در همدردی با خانواده‌های مصیبت دیده قابل تقدیر است و این در تشییع جنازه و برگزاری مراسم یادبود مثال‌زدنی نیست.

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه به اشاره جنایات آل‌سعود ادامه داد: این رژیم غاصب به جز خائن به خدا، پیامبر او و حرمین لایق هیچ عنوان دیگری نیست.

وی با تاکید بر اینکه حکومت آل‌سعود با خیانت و قتل آغاز شده است مطرح کرد: این افراد به مردم خودشان نیز ظلم‌های بسیاری داشتند تا توانستند قدرت را در اختیار گیرند؛ در طول حکومت به شیوه‌ای با زائران رفتار کرده که دیگر حیایی در بازگو کردن ظلم‌های آن‌ها باقی نمی‌ماند.

آیت‌الله استادی با بیان اینکه مردم مسلمان در کشورهای مختلف برای حضور در عربستان و زیارت خانه خدا باید «تقیه» کنند عنوان کرد: حجاج با علاقه حرکت هر ساله خود را ادامه می‌دهند اما عربستان نسبت به این موضوع بی‌تفاوت است و آن‌ها را در عبادات آزاد نمی‌گذارد و این خیانت بزرگی است.

وی آل‌سعود را عامل اصلی تخریب قبور ائمه اطهار(ع) دانست و گفت: حکومت آل‌سعود آثار اسلامی را در عربستان محو کرده است و نمی‌توان به آن‌ها خادم‌الحرمین لقب داد.

آیت‌الله استادی از کشتار بیش از 400 نفر در چندین سال گذشته توسط حکومت عربستان یاد کرد و ادامه داد: اینکه مسلمانان برای شعار مرگ بر آمریکا کشته شوند، ناحق است.

این استاد برجسته حوزه علمیه با اشاره به حضور علما دینی در کشورهای مختلف اضافه کرد: حوزه علمیه مکه باید مردم را نسبت به ماهیت رژیم صهیونیستی آشنا کند اما طلاب این حوزه به جای کمک به اسلام طی این دو ماه دستور دارند سنی‌ها و شیعیان و محبان اهل بیت(ع) را عذاب دهند.

وی با تاکید بر اینکه علمای سعودی از جنایات این رژیم حمایت می‌کنند تصریح کرد: نهیب رهبری آن‌ها را وادار به معذرت‌خواهی کرده است اما اکنون نیز برخی از آن‌ها به دنبال فرافکنی از حادثه منا هستند.

آیت‌الله استادی پرورش طلاب با استفاده از عقیده وهابیون را هدف اصلی علمای سعودی خواند و افزود: این حکومت در طول تاریخ به شیعیان ظلم کرده و مانع از ابراز علاقه آن‌ها به ائمه اطهار(ع) و ترویج آموزه‌های دینی شیعه شده‌اند.

وی با بیان اینکه خاندان آل سعود اهل خیانت و خوش‌گذرانی هستند عنوان کرد: این حکومت امنیت زائران خانه خدا را سلب کرده و به صورت آشکار به روحانیون کاروان‌های حج توهین می‌کنند.

آیت‌الله استادی ادامه داد: ممانعت علمای سعودی بهانه این رژیم غاصب برای توجیه کردن جنایاتش است زیرا این علما از جنایت این رژیم حمایت‌های متفاوتی انجام می‌دهند.

وی از شرایط موجود در یمن یاد کرد و گفت: تاکنون آل سعود 500 کودک را در یمن کشته و شهرهای آن‌ها را بمباران کرده است؛ انتشار قرآن نیرنگ آن‌هاست زیرا آن‌ها هیچ توجهی به معنای آیات قرآنی توجه ندارند و از تقویت ارتباط مسلمانان کشورهای مختلف با یکدیگر ممانعت می‌کنند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه رهبری بر روشن‌سازی حادثه منا و وضعیت کشور عربستان تاکید دارند خاطرنشان کرد: جنایات حکام عربستان از خیانت‌های کشورهای مختلف استکباری کمتر نیست و این حکومت به صورت مستمر در حال تجاوز به مردم بی‌گناه است.

وی با تاکید بر اینکه کشورهای مختلف اسلامی باید به بیانات رهبر انقلاب اسلامی در مورد حادثه منا توجه ویژه داشته باشند اضافه کرد: اگر نهیب رهبری نبود بازهم آل‌سعود به بی‌توجهی‌ها و غفلت‌های خود ادامه می‌داد.

آیت‌الله استادی به دروغ آل سعود در بیان آمار کشته شدگان حجاج اشاره و تاکید کرد: گفته می‌شود اگر به برخی از حجاج امدادرسانی درستی انجام شده بود آن‌ها زنده می‌ماندند.

وی با اشاره به اینکه رسوایی آل‌سعود در حادثه منا خواسته خداوند تبارک و تعالی است مطرح کرد: آل سعود دین ندارد و عزاداری ملت ایران در روزهای آینده سبب می‌شود دنیا با ویژگی‌های آل سعود آشنا شود./ فارس

آدرس کوتاه :