جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

نور فقاهت شبکه نور آماده پخش شد - روابط عمومی

 

 


نور فقاهت شبکه نور آماده پخش شد


مستند تلویزیونی «نور فقاهت» با نگاهی به زندگی آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید شیعه با پایان کار تدوین آماده پخش از سیمای استانی نور و شبکه های سراسری شد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز قم، حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید علیرضا جعفری محقق، نویسنده و تهیه کننده مستند «نور فقاهت» گفت: صفحات زرّين كتاب تاريخ، مردان بزرگى را به ما مى‏نمايد كه در راه نجات انسانها از هيچ كوششى فروگذار نكردند. مردانى كه زندگى پر بار خويش را وقف هدايت بشر نمودند.

وی افزود: عالمان دين در راه هدايتگرى و نبرد با  نادانى و فساد گام نهادند و مشعل فروزان هدايت را به دست گرفته و راه پر پيچ و خم تاريخ را روشن نمودند. مستند «نور فقاهت» نیز با نگاهی ویژه و به منظور الگو سازی برای طلاب جوان و عموم مردم  به زندگی و آثار مرجع گرانقدر تقلید آیت الله نوری همدانی می پردازد. ایشان متولد 1304 شمسی و  از شاگردان برجسته آیات عظام بروجردی و امام خمینی (ره ) بوده‌اند.

جعفری تهیه کننده سیمای مرکز قم تصریح کرد: این مستند به ابعاد گوناگون زندگی حضرت آیت الله نوری همدانی شامل: تحصیل، اساتید، تدریس، تبلیغ، مرجعیت، آثار و تالیفات، فعالیت‌های اجتماعی، ارتباط با مردم، ابعاد سیاسی، و حمایت‌های ایشان از امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری می پردازد.

وی با اشاره به عوامل ساخت برنامه گفت: این برنامه به کارگردانی محمد رضا زندی، نور و تصویر سید مهدی معنوی، صدابرداری رسول جانی زاده در سه قسمت 30 دقیقه‌ای با هدف پخش از شبکه‌های سراسری و شبکه استانی قم تهیه و تولید شده است . 

آدرس کوتاه :