رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

نیازمند قانون جامع در راستای حرفه ای شدن خبرنگاران هستیم - نمایش محتوای گفتگوی خبری

 

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم گفت: برای رفع دغدغه های خبرنگاران نیازمند قانون جامع در راستای حرفه ای شدن خبرنگاران هستیم.

 حسینی کاشانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اسیتان قم در گفتگوی خبری گفت:۲۹۰نشریه مکتوب در استان قم مشغول فعالیت هستند.

وی با اشاره به جایگاه ویژه استان قم در تولید اخبار فرا استانی و فراملی عنوان کرد: برنامه ریزی های منسجم برای ارزیابی کیفیت حوزه خبر در استان شده است و اقداماتی برای ارتقاء علمی خبرنگاری نیز انجام گرفته است.

حسینی کاشانی تصریح کرد: امسال اولین جشنواره مطبوعات برگزار شد که با استقبال خوبی رو به رو شد و ۱۷۰نفر با ۷۹۰اثر در این جشنواره شرکت کردند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی  استان افزود: بررسی آثار ارسال شده به این جشنواره نشان داد در مجموع خبرنگاران استان قم جایگاه ویژه ای دارند که این موضوع در بیانیه هیئت داوران مشهود بود.

وی عنوان کرد: سیاست وزارت ارشاد برگزاری جشنواره ها توسط انجمن های صنفی است اما این جشنواره چون برای اولین برگزار میشد با محوریت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شکل گرفت.

حسینی کاشانی ابراز کرد: قوانین جشنواره مطبوعات بر اساس سیاست های کلی جشنواره های وزارت ارشاد و اسلامی پایه ریزی شد و بر همین اساس محدودیت هایی برای آثار خبرگزاری صدا و سیما ایجاد گردید.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به لزوم تلاش برای رفع دغدغه های خبرنگاران گفت: سیاست وزارت ارشاد در جهت بیمه خبرنگاران توسط کارفرما  است و برای رفع دغدغه های خبرنگاران نیازمند قانون جامع در راستای حرفه ای شدن خبرنگاران هستیم.

ویخاطرنشان کرد: در راستای دفاع از حق و حقوق خبرنگاران هیئت منصفه مطبوعات متشکل از ۱۴ نفر تشکیل شده است و افرادی که امسال در این هیئت قرار گرفته اند بسیار در این زمینه می توانند مفید باشند.

محمدرضایی فعال رسانه ای و خبرنگار استان قم در تماس تلفنی با گفتگوی خبری با اشاره به تاثیر برپایی جشنواره مطبوعات در جهت رقابت و تولید افکار خلاق در استان قم  گفت: کم بودن فرصت ارسال آثار ، نحوه دریافت آثار و انتخاب یک نفر در چندین بخش به عنوان رتبه برتر از مشکلات اولین جشنواره مطبوعات بود و آثار باید بر اساس نظرات جمعی هیئت داوران قضاوت میشد.


آدرس کوتاه :