جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

هزینه 57 میلیارد تومانی برای تحقق طرح تحول نظام سلامت در قم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

هزینه 57 میلیارد تومانی برای تحقق طرح تحول نظام سلامت در قم


رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قم گفت: طی یک سال و 6 ماه اخیر در استان قم 57 میلیارد تومان برای طرح تحول نظام سلامت هزینه شده که کاهش پرداختی‌های بیماران و بازسازی مراکز درمانی استان بخشی از برکت‌های این طرح است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قم خبر داد

 ابوالفضل ایرانی‌خواه جمعه شب در همایش گرامیداشت روز پزشک که در سالن همایش مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) استان قم برگزار شد، با تاکید بر اینکه در سال جاری همایش روز پزشک به شیوه متفاوتی برگزار شده است اظهار کرد: تحقق تحول در نظام بهداشت سلامت یکی از دستاوردهای اخیر جامعه پزشکی است که رضایت مردم را به دنبال دارد.

وی تحقق تحول در نظام سلامت را یکی از تاکیدات رهبر انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: طی یک سال و 6 ماه اخیر در استان قم 57 میلیارد تومان برای طرح تحول نظام سلامت هزینه شده که کاهش پرداختی‌های بیماران، بازسازی مراکز درمانی استان با هزینه‌ای بالغ بر 46 میلیارد تومان، حضور گسترده‌تر پزشکان متخصص در عرصه‌های مختلف، ارتقای کیفی ویزیت و اورژانس هوایی از برکت‌های این طرح است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قم خاطرنشان کرد: خدمات اورژانس هوایی همزمان با 14 استان دیگر در استان قم آغاز شده و این اورژانس هوایی جایگاه اول کشوری را به خود اختصاص داده و جایگاه استاندارد این اورژانس نسبت به دیگر اورژانس‌های کشوری بالاتر است.

وی با بیان اینکه پزشکان باید مدیریت منابع، کاهش هزینه‌های تحمیلی برای بیماران و افزایش استانداردسازی‌ها را در دستور کار خود قرار دهند، عنوان کرد: برای اینکه بسترهای گسترش خدمات‌رسانی به بیماران در نقاط مختلف جامعه اسلامی ایجاد شود باید پزشکان در انجام رسالت‌های خود اهتمام جدی داشته باشند.

آدرس کوتاه :