رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

هفتمین دوره انتخابات هیئت مدیره نظام مهندسی قم برگزارمی‌شود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


مدیرکل راه و شهرسازی قم با اشاره به اینکه ۱۶ مهرماه انتخابات هیئت مدیره سازمان نطام مهندسی برگزار می‌شود، گفت: حدود ۴ هزار ۵۰۰ نفر در قم عضو سازمان نظام مهندسی هستند.

مدیرکل راه و شهرسازی قم

محسن بهشتی در نشست خبری که  در ساختمان ادارات استان قم برگزارشد، با اشاره به اینکه امسال هفتمین دوره انتخابات هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی برگزار می‌شود، اظهارداشت: بعد از شش دوره از شکل گیری سازمان نظام مهندسی یه ثبات نسبی رسیده است.

مدیر کل راه و شهرسازی استان قم با بیان اینکه نظام مهندسی  سازمان بزرگی شده است و فضای زیادی را جذب کرده است، افزود: 7 تخصص از رشته‌های فنی و مهندسی مانند برق، عمران، ترافیک، مکانیک، نقشه برداری، معماری و شهر سازی می‌توانند در سازمان نظام مهندسی عضو شوند.

وی با تاکید بر اینکه باتوجه به ظرفیت هر استان تعداد اعضای هیئت مدیره آن مشخص می‌شود، خاطرنشان کرد: در استان قم با توجه به تعداد اعضی عضو نظام مهندسی هیئت مدیریه از 9 عضو تشکیل می‌شوند.

بهشتی با اشاره به اینکه در استان قم تعداد مهندسان عمران بیشتر است، تصریح کرد: از میان این 9 نفر فارغ التحصیلان رشته عمران 3 عضو دارند و سایر رشته‌ها هر کدام یک عضو دارند.

مدیر کل راه و شهرسازی استان قم با بیان اینکه هر فرد می‌تواند به 9 نفر رای دهد، تاکید کرد: سه نقطه مدرسه شاهد در بلوار امین، فرهنگسرای جوان و مجتمع فرهنگی نور در بلوار شاهد پایگاه برگزاری انتخابات است.

وی با اشاره به اینکه اداره کل راه و شهرسازی مسئولیت نظارت بر انتخابات را داراست، خاطرنشان کرد: هیئت اجرایی 7 نفره برگزاری انتخابات از بین 14نفر از اعضا و با انتخاب خودشان مسئولیت اجرای این انتخابات را بر عهده گرفته‌اند.

بهشتی با بیان اینکه 53 درانتخابات نظام مهندسی ثبت کرده‌اند، تصریح کرد: از میان این افراد 42 نفر به عنوان کاندیدا تائید صلاحیت شده‌اند.

مدیر کل راه و شهرسازی استان قم با اشاره به ضوابط جدیدی که امسال در انتخابات لحاظ شد، تاکید کرد: بر خلاف سال‌های گذشته افرادی که به نوعی در اداراتی که نقشی در صدور پروانه دارند مشغول به کار هستند نمی‌توانند در این انتخابات شرکت کنند.

وی با بیان اینکه کارکنان ادارات راه و شهرسازی، فرمانداری و استانداری حق شرکت در انتخابات را ندارند، افزود: انتخابات روز 16 مهرماه سال جاری و از ساعت 8 صبح تا 18 عصر برگزار می‌شود.

بهشتی با اشاره به اینکه نقش با اهمیت سازمان نظام مهندسی، خاطرنشان کرد: امروزه سازمان نظام مهندسی در استا ن قم حدود 4 هزار و 400 نفر عضو دارد.

مدیر کل راه و شهرسازی استان قم با بیان اینکه با انتخاب اعضای سازمان نظام مهندسی 3 سال مدیرت این سازمان به دست هیئت 9 نفره می‌افتد، تاکیدکرد: باید افراد حاضر در انتخابات اخلاق را مد نظر قرار دهند و و وعده‌های بیش از حد ظرفیت داده نشود./تسنیم

آدرس کوتاه :