رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

هفته ناجا فرصتی برای تقویت مبانی فکری و روحی در نیروی انتظامی است. - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


امام جمعه قم گفت: هفته ناجا فرصت مناسبی است تا پلیس با توجه به این ویژگی‌ها، خود را بازسازی و بازپروری کند و این مبانی فکری و روحی را در خود تقویت کند که الحمدالله نیروی انتظامی در این مسیر قرار دارد.

امام جمعه قم:

 آیت الله علیرضا اعرافی ، در دیدار با رئیس پلیس امنیت اخلاقی ناجا اظهار داشت: نیروی انتظامی، پیشگام تأمین امنیت جامعه است و فرماندهی انتظامی استان قم نیز در این راستا در تأمین امنیت اجتماعی، به ویژه در مراسم‌های عبادی و مذهبی از جمله مراسم نماز جمعه، اقدامات ارزشمندی را انجام داده و می‌دهد.

رئیس جامعة المصطفی العالمیة با اشاره به ولایت پذیری مالک اشتر، افزود: مالک اشتر فرمانده بزرگ، آگاه، دانشمند، رکن استوار سپاه حضرت علی (ع) و مطیع محض ولایت بود که می‌تواند الگویی جذاب و الهام بخش برای نیروی انتظامی باشد.

وی خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی که جایگاه رفیعی در ایران اسلامی در راستای تأمین امنیت این دژ استوار در جهان دارد، باید به این سیمای جذاب مالک اشتر تأسی کند.

امام جمعه قم با اشاره به سه ویژگی مالک اشتر از نظر حضرت علی (ع) در نامه 13 نهج البلاغه، تصریح کرد: امام علی (ع) در مورد خصوصیت اول مالک اشتر می‌فرمایند: مالک فرمانده‌ای است که من از سستی و کوتاهی او نگران نیستم، پس اراده‌ای عمیق و استوار داشته است و از مالک ترس از سقوط، انحراف نمی‌رود، پس دارای بصیرت و بینایی عمیق بوده است.

آیت الله اعرافی گفت: ویژگی دوم مالک اشتر از منظر نامه حضرت علی (ع)، این است که مالک هرکجا که باید شتاب کند، کندی در او راه ندارد و هرجا که باید بایستد، می‌ایستد.

امام جمعه قم اظهار داشت: هفته ناجا فرصت مناسبی است تا پلیس با توجه به این ویژگی‌ها خود را با بازسازی و بازپروری کند و این مبانی فکری و روحی را در خود تقویت کند که الحمدالله نیروی انتظامی در این مسیر قرار دارد.

آیت الله اعرافی در بخش دیگری از سخنان خود به جایگاه ویژه استان قم اشاره و افزود: امروز شهر قم یک ذات، معنا و مفهوم والایی دارد که در تاریخ کشور ما، کمتر شهری چنین در جهان شناخته شده و دارای چنین ابعاد بین المللی است.

وی با بیان اینکه حدود 50 هزار طلبه از 120 کشور جهان در این استان تحصیل می‌کنند، گفت: چندین هزار طلبه نیز فارغ التحصیل شده‌اند و به عنوان سفیران اسلام و تشیع در کشورهای مختلف و از راه‌های گوناگون، به فعالیت‌های علمی و فکری می‌پردازند که این بسیار ارزشمند است.

امام جمعه قم با بیان اینکه جامعة المصطفی با حدود 100 مرکز در سراسر دنیا در ارتباط است و به برکت وجود حضرت معصومه (س) و حوزه‌های علمیه، شهر قم در سطح دنیا نورافشانی می‌کند و به یک شهر علمی و بین المللی تبدیل شده است، گفت: هر دو مجموعه باید در کنار هم برای خدمت به مردم و اعتلای گفتمان انقلاب اسلامی تلاش کنند./تسنیم

آدرس کوتاه :