جهش تولید | جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹

همانند امام حسین(ع) باید نسبت به دشمنان تبری کنیم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

همانند امام حسین(ع) باید نسبت به دشمنان تبری کنیم


عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اهمیت شناخت یزید زمان و ابراز دشمنی با او گفت: امروز هم دوستان و عاشقان اباعبدالله(ع) باید همانند اصحاب و یاران امام حسین(ع) نسبت به دشمن خود ابراز تبری کنند و آن را در رفتار و گفتار خود نشان دهند.

عضو مجلس خبرگان رهبری:

آیت‌الله احمد بهشتی، با اشاره به عاشورای حسینی و شهادت اباعبدالله(ع) اظهار داشت: در سرزمین کربلا یاران امام حسین(ع) نسبت به وی اخلاص داشتند و به دشمن او یزید ابراز تبری کرده و در برابر حکومت ظلم ایستادگی کردند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه تولی و تبری با یکدیگر معنی و مفهوم پیدا می‌کند، بیان کرد: تبری بدون تولی بی‌نتیجه است طرفداران دین و پیروان امام حسین (ع)‌‌ همان اندازه‌ای که نسبت به سید الشهدا(ع) و خاندان ایشان علاقه دارند باید نسبت به یزید و راه و منش او ابراز نفرت کنند.

آیت الله بهشتی با اشاره به اهمیت تولی و تبری در اسلام و لزوم توجه به این موضوع گفت: شیعیان‌‌ همان طور که برای امام حسین (ع) ابراز محبت می‌کنند باید با دشمن اباعبدالله(ع) هم ابراز دشمنی کرده و به مقابله با وی بپردازند، ما باید تولی و تبری را با هم داشته باشیم و از هیچ کدام غافل نشویم.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اهمیت شناخت یزید زمان و ابراز دشمنی با او تصریح کرد: امروز هم دوستان و عاشقان اباعبدالله (ع) باید همانند اصحاب و یاران امام حسین (ع) نسبت به دشمن خود ابراز تبری کنند و آن را در رفتار و گفتار خود نشان دهند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه با اشاره به جایگاه امام حسین(ع) نزد شیعیان اظهار داشت: ماه محرم و روز عاشورا در همه جای ایران اسلامی شور حسینی برپا است که این شور حسینی برای امروز نیست، بلکه بیش از 1400 سال است که جریان دارد./تسنیم

آدرس کوتاه :