سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۲ خرداد ۱۴۰۰

همایش «سبک و فرهنگ زندگی اسلامی در دنیای معاصر» برگزار می‌شود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

همایش «سبک و فرهنگ زندگی اسلامی در دنیای معاصر» برگزار می‌شود


دبیر علمی همایش «سبک و فرهنگ زندگی اسلامی در دنیای معاصر» از برگزاری این همایش در ۱۴ آبان، همزمان با روز فرهنگ عمومی در قم خبر داد.

۱۴ آبان در قم:

سید مهدی طاهری ، در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: همایش «سبک و فرهنگ زندگی اسلامی در دنیای معاصر» روز پنجشنبه ۱۴ آبانماه از ساعت ۸ صبح با ارائه مقالات بر‌تر و نیز سخنرانی آیت الله اعرافی رئیس جامعه المصطفی العالمیه در مجتمع آموزش عالی امام خمینی(ره) قم برگزار می‌‌شود.

وی اظهار داشت: آخرین مهلت ارائه آثار به دبیرخانه همایش ۳۱ شهریورماه بود که در این مدت ۱۵۰ مقاله ارسال شده که از این تعداد ۲۳ مقاله امتیاز بالای ۸۰ را کسب کرده که این‌ مقالات در ۳ جلد کتاب و ۳ جلد مجله تخصصی زبان و فرهنگ به چاب خواهد رسید.

دبیر علمی همایش سبک و فرهنگ زندگی اسلامی در  دنیای معاصر، با بیان اینکه در ‌‌نهایت تعداد ۱۲ مقاله به عنوان بر‌ترین‌ها انتخاب و به آنها جوایزی اهدا می‌شود، افزود: در این همایش ۱۱۰ حدیث در خصوص سبک و فرهنگ اسلامی به چهار زبان ترجمه و ارائه می‌شود.

وی برگزاری نشست‌هایی در دانشگاه‌های کشور با سخنرانی مقالات بر‌تر و با همکاری جهاد دانشگاهی با هدف نهادینه سازی و ترویج سبک و فرهنگ زندگی اسلامی را از برنامه‌های آتی عنوان کرد.

برگزاری همایش سبک و فرهنگ زندگی اسلامی در دنیای معاصر لبیک به ندای رهبر است

حجت الاسلام محمد محسن رادمرد، رئیس همایش سبک و فرهنگ زندگی اسلامی در دنیای معاصر نیز در این نشست خبری اظهار داشت: فکر برگزاری این همایش در حقیقت لبیک به ندای مقام معظم رهبری بوده و بر اساس تأکیدات ایشان طراحی و برنامه ریزی شده است.

وی هدف اصلی انقلاب اسلامی را ایجاد تمدن نوین اسلامی خواند و مهم‌ترین رکن برای رسیددن به آن را سبک و فرهنگ زندگی اسلامی دانست.

رئیس همایش سبک و فرهنگ زندگی اسلامی در دنیای معاصر با بیان اینکه این همایش با همکاری جامع المصطفی برگزار و سعی شده رنگ و بوی بین المللی داشته باشد و تمام فعالیت‌های گذشته در آن مورد بررسی قرار بگیرد، تصریح کرد: تبیین و ترویج معارف اسلام، قرآن و مکتب اهل بیت(ع) از اهداف این همایش است.

وی تبیین آرمان‌ها و اهداف انقلاب اسلامی ایران، اندیشه‌های حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری، آسیب‌شناسی سبک و زندگی مسلمانان در دنیای معاصر، تبیین باور‌های اصیل اسلامی در مقابله با استعمار فرهنگی غرب را از دیگر اهداف این همایش عنوان کرد.

حجت الاسلام رادمرد گفت: در برگزاری این همایش، جامعه المصطفی العالمیه، معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، جهاد دانشگاهی، دانشگاه علامه طباطبایی، دانشگاه معارف اسلامی، انجمن مطالعات سیاسی حوزه، مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) و پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی همکاری دارند./مهر

آدرس کوتاه :