جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

همایش اتحاد حوزه و دانشگاه در مطالبه اقتصاد مقاومتی برگزار می‌شود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

همایش اتحاد حوزه و دانشگاه در مطالبه اقتصاد مقاومتی برگزار می‌شود


دبیر علمی همایش «اتحاد حوزه و دانشگاه در مطالبه اقتصاد مقاومتی» گفت این همایش ۱۱ آبان سال جاری با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی و وزیر کشور در دانشگاه قم برگزار می‌شود.

در دانشگاه قم:

محمد زمان رستمی ، طی نشستی خبری که در دانشگاه قم برگزار شد، اظهار داشت: همایش «اتحاد حوزه و دانشگاه در مطالبه اقتصاد مقاومتی» روز دوشنبه ۱۱ آبان‌ماه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ در دانشگاه قم برگزار می‌شود.

وی گفت: دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور، خانم ابتکار معاون رئیس جمهور، دکتر پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و نایب رئیس کمیته حمایت از کالای داخلی، دکتر شاپور محمدی معاون وزیر اقتصاد، استاندار و حجت الاسلام دیرباز رئیس دانشگاه قم در این همایش سخنرانی خواهند کرد.

دبیر علمی همایش «اتحاد حوزه و دانشگاه در مطالبه اقتصاد مقاومتی» افزود: این همایش از سوی پایگاه بسیج تخصصی اقتصاد مقاومتی کشور با مشارکت دانشگاه‌های قم، دانشگاه صنعتی و دستگاه‌های اجرایی، دستگاه‌های اقتصادی، فعالان اقتصادی و مجموعه‌های فرهنگی برگزار می‌شود.

طلبه و دانشجو نقش مهمی در فرهنگ‌سازی اقتصاد مقاومتی دارند

مدیر عامل موسسه نهضت صرفه جویی در سرمایه‌های ملی نیز در این جلسه گفت: همایش «اتحاد حوزه و دانشگاه در اقتصاد مقاومتی» با هدف وحدت و همدلی بین دوقشر طلبه و دانشجو در جهت فرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی برگزار می‌شود.

حجت الاسلام محمود جانلو، اقتصاد مقاومتی را بهینه سازی مصرف و حمایت از تولیدات داخلی دانست و گفت: مجری اقتصاد مقاومتی مردم هستند و دو قشر دانشجو و طلبه به عنوان دو قشر اثرگذار می‌توانند نقش مهمی را ایفا نمایند.

وی افزود: فرهنگ سازی با قانون و بخشنامه و زور نتیجه نمی‌دهد، فرهنگ‌سازی باید خودجوش و خودنهاد باشد؛ در ابتدا باید اطلاع رسانی کرد و موضوع را تفهیم کرد.

مدیر عامل موسسه نهضت صرفه جویی در سرمایه‌های ملی ادامه داد: پس از برگزاری همایشی که در سالروز شهادت امیرکبیر با حضور سران سه قوه برگزار می‌شود، هسته‌ها و شعباتی در مراکز استان‌ها در دانشگاه‌های مادر ایجاد می‌‌شود که همه را در کشور پیوند دهد.

اقتصاد مقاومتی به معنای حمایت از کالای داخلی است

ابوالفضل حجازی، مسئول دبیرخانه فعالان اقتصادی استان قم نیز در این نشست خبری گفت: در این همایش در تلاشیم تا ضعف مشکلات و قوانین از سوی تولید کنندگان را به گوش مسئولان برسانیم.

وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی به معنای حمایت از کالای داخلی است، گفت: یکی از مصرف کنندگان بزرگ کشور دولت است که اگر دولت به سوی حمایت از کالای داخلی پیش رود مردم نیز به این سمت حرکت می‌کنند و باید تولید در کشور آنقدر روان شود تولید کنندگان هیچ نگرانی نداشته باشند./مهر

آدرس کوتاه :