رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

همایش سالانه مدیران استخرها و مسئولان ورزشی قم برگزار شد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


مدیران استخرها و مسئولان ورزشی قم در آستانه فصل گرما طی همایشی وضعیت استخرهای قم را بررسی کردند.

عابدی

نشست سالانه مدیران استخرهای قم با مدیر کل ورزش و جوانان روسای هیئت‌های شنای قم و نجات غریق و غواصی قم عصر سه شنبه در قم برگزار شد.

ضرورت برگزاری این همایش با توجه به شروع فصل گرما و با هدف به کارگیری وضعیت کامل استخر‌ها در جهت سرویس دهی به همشهریان و در خصوص اجرای شیوه نامه ارائه شده از سوی وزارت ورزش و جوانان مبنی بر صدور و تمدید پروانه فعالیت استخر‌ها و تعیین صلاحیت فنی مدیران استخر صورت گرفت.

حسن عابدی مدیر کل ورزش و جوانان استان قم در خصوص نظارت هیئت‌های شنا و نجات غریق بر عملکرد مدیران و سرویس دهی استخر‌ها به همشهریان اظهار داشت هیئت شنا و نجات غریق باید بر صلاحیت فنی مدیران استخر‌ها نظارت کامل داشته باشد و عملکرد آن‌ها مورد بررسی قرار بگیرد.

وی در ادامه به رعایت نرخ نامه قانونی توسط مدیران اجرایی استخر‌ها اشاره کرد و اذعان داشت: باید تمهیداتی در خصوص نظارت بر رعایت بهداشت عمومی در محیط استخر‌ها دیده شود تا رضایتمندی عموم مردم را در بر داشته باشد.

روح الله رمضانی معاون اداره کل ورزش و جوانان قم در این نشست در مورد نحوه برگزاری مسابقات تیم‌های استخری و شیوه تیمداری آنها گفت: هیئت شنا باید با توجه به نزدیک شدن فصل تابستان و تعطیلی مدارس طرح‌های برای پوشش اوقات فراغت تابستانی دانش آموزان و حتی خانوادهای آن‌ها داشته باشد و در این خصوص، ارائه تخفیف مدیران اجرایی استخر‌ها در اجرای اوقات فراغت تابستانی می‌تواند کارگشا باشد.

ملزم کردن کادر اجرایی استخر‌ها و رعایت اصول و موارد ایمنی

مسعود حسین جمال رئیس هیئت شنا و شیرجه استان قم آخرین سخنران این همایش بود که با بیان اهداف و سیاست کلی هیئت شنا در سال ۹۴ عنوان کرد: در مورد بررسی عملکرد و بازرسی استخر‌ها و مخصوصا نحوه اجرای شیوه نامه نظارتی برای سال جدید برنامه‌های ویژه داریم.

وی در ادامه به برگزاری کلاسهای «آ» ورزشی و استعدادیابی توسط مربیان مجرب اشاره داشت و افزود: برگزاری کلاس بازآموزی مربیان و استفاده از مربیان که دارای گواهینامه بازآموزی و پروانه کار می‌باشند در دستور کار این هیئت در سال ۹۴ است.

رئیس هیئت شنا و شیرجه استان قم افزود: رعایت مسائل اخلاقی با اولیاء و مشتریان و همچنین ملزم کردن کادر اجرایی استخر‌ها و رعایت اصول و موارد ایمنی در محیط کار به کلیه استخر‌ها ابلاغ شده است.

جمال افزود: تشکیل انجمن اولیاء و مربیان جهت هماهنگی و برگزاری مسابقات داخلی بین استخر‌ها و شرکت فعال در مسابقات قهرمانی استانی و کشوری یکی دیگر از اهداف ورزشی این هیئت است.

وی عنوان کرد: فعال نمودن سیستم اداری و پرداخت اشل به طور یکسان در سطح استان و اجرای نرخ نامه ارسالی از اداره کل در تمامی استخرهای سطح استان در سال جاری به نظارت این هیئت عملیاتی خواهد شد.

آدرس کوتاه :