جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

همایش شهید مطهری - سیمای نور

 

 

معرفی برنامه های شبکه نور

همایش شهید مطهری

همایش شهید مطهری


Loading the player...

 

 

 

در ویژه برنامه همایش بین‌المللی اندیشه‌های فلسفی استاد مرتضی مطهری افتتاح همایش بصورت زنده ومستقیم توسط سیمای نور پوشش داده شد..

 

این همایش با حضور رئیس مجلسشورای اسلامی و جمعی از فیلسوفان داخلی و خارجی در تالار همایش‌های دفترتبلیغات اسلامی قم آغاز شد.

 

در ابتدای این همایش دبیر علمی این همایش به تبیین دیدگاه‌های علامهطباطبایی، استاد مرتضی مطهری و فلسفه اسلامی پرداخت و در ادامه گزارشی ازبرگزاری این همایش ارائه کرد.


حجت‌الاسلام احمد احمدی هدف از برگزاری این همایش را قرار گرفتن در آستانهشصتمین سالگرد نگارش و انتشار کتاب اصول فلسفه و روش رئالیسم دانست و بااشاره به شخصیت‌های موثر بر اندیشه شهید مطهری، تصریح کرد: امام خمینی (ره)، علامه طباطبایی و حاج میرزا علی آقا شیرازی از جمله مهم‌ترینشخصیت‌های موثر بر آرای شهید مطهری هستند.
پروفسور چارلز تالیور نیز که از دیگر سخنران این همایش بود با اشاره بهدیدگاه‌های فلسفی شهید مطهری گفت: این فیلسوف، تصویری متفاوت از جهانآفرینش پیش روی فیلسوفان قرار داد و فضای دیگری را معرفی کرد.


در بخش دیگری از این همایش رییس مجلس شورای اسلامی به ایراد سخن پرداخت وبا اشاره به ارتباط شهید مطهری با حوزویان و دانشگاهیان بیان کرد: ایشانشخصیتی منزوی نبودند و فعالیت‌های خود را در بین مردم انجام می‌دادند و دربرخی آثار خود آورده که هر قدمی که در زمینه‌های علمی و فلسفی برداشتممتناسب با وضعیت جهان بوده است.
علی لاریجانی افزود: این عالم فیلسوف در کنار سیر در حوزه اخلاقی و عرفانهمزمان با جمعی از این به تدریس در حوزه می‌پرداخت و 100 اثر مهم را بهنگارش در آورد.
در پایان نیم روز نخست همایش بین‌المللی اندیشه‌های فلسفی استاد مرتضیمطهری از تالیفات استاد مطهری بر اسفار و ترجمه انگلیسی جلد پنجم کتاب اصولفلسفه و روش رئالیسم رونمایی شد.

 

تهیه کننده: آقای رضا محمدی

 

کارگردان: آقای درخشش فر

 

دستیار تهیه: آقای علی عباسی

 

 

 

       
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.