جهش تولید | جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹

همبستگی با مردم غزه - سیمای نور

 

 

معرفی برنامه های شبکه نور

همبستگی با مردم غزه

همبستگی با مردم غزه


Loading the player...
 
برنامه روز همبستگی  بامردم غزه  از ساعت 16:00 الی 24:00  پنجشنبه 10 مهر با استقرار در پایگاه  آستانه حرم حضرت معصومه(س)، جمع آوری کمکهای مردمی  و حضورپر شور و مقتدرانه  هم استانی های عزیز را  به تصویر کشیده شد.

انتفاضه فلسطین میوه ای بود که امام خمینی بذر آن را در مراسم برائت از مشرکین سال 1366 پاشید هم اکنون موشک‌های دست‌ساز مقاومت پایه‌های ارتش صهیونیستی را متزلزل کرد.

حضرت امام(ره) از همه توانمندیهایی که در اختیار داشتند برای فلسطین استفاده کردند. در واقع انتفاضه فلسطین میوه ای بود که حضرت امام در مراسم حج سال 1366 و برائت از کفار بذر آن را به خوبی پاشیدند. چرا که در آن سال خون حجان ایرانی با خون حجاج فلسطینی با هم ریخته شد و با هم آمیخته شد. پس از حج خونین بود که مردم فلسطین با شباهت سازی مراسم های چهلم قیام نوزده دی ایران که به پیروزی انقلاب ختم شد، در مراسم چهلم شهدای فلسطینی در مکه علیه اشغالگران دست به تظاهرات زدند و انتفاضه شکل گرفت و نتیجه آن حرکت خودجوش و مردمی در نهایت غزه در سال 2005 آزاد شد.


"حماسه مردم فلسطین یک پدیده تصادفی نیست. آیادنیا تصور می‌کند که این حماسه را چه کسانی سروده اند و هم اکنون مردم فلسطین به چه آرمانی تکیه کرده اند که بی محابا و با دست خالی در برابر حملات وحشیانه صهیونیستهامقاومت می‌کنند؟"

همزمان با فرارسیدن روز بین‌المللی گرامیداشت همبستگی و همدردی با کودکان و نوجوانان غزه، پایگاه جمع‌آوری کمک‌های مردمی در سطح استان برپا می‌شود
صدا وسیمای مرکز قم نیز در راستای رسالت رسانه ای خویش و با هدف انعکاس همدلی و نوع دوستی ملت ایران با مردم مظلوم فلسطین اقدام به پوشش این برنامه نموده است.

عوامل این برنامه:

تهیه کننده: صفایی

دستیار تهیه:
محسن محمدی، امامی

کارگردان:
درخشش فر

تصویربرداران:
یاری- تقوی- جعفری

صدابردار:
فهیمی

منشی صحنه
: جلیلی مقدم

دستیار تهیه
: اصغری 
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.