جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

همدلی و همزبانی سرمایه اجتماعی نظام است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

همدلی و همزبانی سرمایه اجتماعی نظام است


معاون سیاسی امنیتی استانداری قم گفت: همدلی و همزبانی سرمایه اجتماعی نظامی اسلامی است.

حجت الاسلام بنایی عنوان داشت؛

حجت الاسلام و المسلمین علی بنایی در مراسم گرامیداشت روز ارتش در آمادگاه سرلشکر شهید محمد فراشاهی با یادآوری شعار سال با عنوان دولت و ملت، همدلی و همزبانی از سوی رهبر معظم انقلاب، به بیان چرایی و آثار و برکات آن در جامعه پرداخت.

وی با اشاره به در پیش بودن دو موضوع مهم یعنی انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و انتخابات مجلس خبرگان در سال جاری، بیان داشت: پس از برگزاری انتخابات، بدلایل مختلف احتمال واگرایی در لایه هایی از سلیقه ها وجود دارد و رهبر بزرگوار انقلاب اسلامی همدلی و همزبانی ملت و دولت را در پیشگیری از این افتراق و واگرایی، مطالبه نمودند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار قم دومین بُعد اهمیت شعار سال را موضوع مذاکرات هسته ای خواند و اظهار کرد: این مذاکرات فارغ از هر نتیجه ای که باشد، ممکن است دشمن در پی آن دست به اقدامات شومی بزند بنابراین نقش همدلی و همزبانی در خنثی سازی دسیسه های پیدا و پنهان دشمن، نقشی موثر و انکار ناپذیر است.

وی در ادامه موضوع حوادث اخیر کشورهای منطقه را یادآور شد و افزود: این حوادث متاثر از ایستادگی ملت بزرگوار ایران در برابر استکبار جهانی و ندای مظلوم خواهی و ظلم ستیزی ایران اسلامی است که موجب الگو پذیری ملت های مسلمان شده است.

بنایی با ارائه تحلیل اجمالی از اوضاع منطقه و اینکه در دوران دفاع مقدس برخی کشورها با طرح بهانه واهی عرب و عجم با دشمن بعثی علیه ایران اسلامی همدست شدند، افزود: امروز ام القرای یمن کشوری با تمدن دیرینه است که مورد تاخت و تاز عربستان، رژیمی که تاکنون یک قدم برای ملت مظلوم فلسطین برنداشته، قرار گرفته است و ان شاءالله آل سعودبه زودی شکست خواهد خورد.

وی نتیجه گرفت: در این اوضاع و احوال منطقه، جهانیان باید از ایران با عظمت، تحت منویات و رهنمودهای مقام معظم رهبری یک صدای واحد بشنوند و این مهم، جز با تحقق شعار همدلی و همزبانی میسر نمی شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار قم نتیجه همدلی و همزبانی را تولید سرمایه اجتماعی خواند و ابراز کرد: سرمایه اجتماعی برآیند تمام سرمایه ها اعم از مادی و نیروی انسانی است و حضرت امام(ره) در سال 58 با همین سرمایه اجتماعی توانستند ارتش جمهوری اسلامی، ارتشی که در خدمت کشور، ملت و انقلاب است را به تمام دنیا معرفی کنند.

وی یادآور شد: دشمن ایستادگی ملت بزرگ ایران را در بحث هسته ای درک کرده و بنابراین به شدت در حال طرح ریزی توطئه و تضعیف این سرمایه اجتماعی است.

بنایی تاکید کرد: امروز برای حفظ سرمایه اجتماعی که همان اراده ملی و اعتماد ملی است، راهی جز تقویت همدلی و همزبانی نیست و تبلور این همدلی را در انسجام و یکپارچگی ارتش و سایر نیروهای مسلح تحت فرماندهی فرمانده معظم کل قوا می بینیم.

در این مراسم تعدادی از فرماندهان نظامی و انتظامی استان قم نیز حضور داشتند.

آدرس کوتاه :