جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

همه اتباع خارجی زیر پوشش بیمه درمانی قرار می‌گیرند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

همه اتباع خارجی زیر پوشش بیمه درمانی قرار می‌گیرند


مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور گفت: همه اتباع خارجی که در ایران پناهنده هستند یا اقامت دارند تحت پوشش بیمه درمانی قرار خواهند گرفت.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور

 احمد محمدی‌فر ظهر امروز در دیدار با آیت‌الله سید محمد سعیدی، تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) اظهار کرد: 3 میلیون و 500 هزار نفر اتباع خارجی در کشور شناسایی شده و یک میلیون و 500 هزار نفر دیگر نیز در ایران حضور دارند که هنوز شناسایی نشده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: اکنون در کشور 260 هزار دانش‌آموز، 200 هزار دانشجو و 12 هزار  طلبه خارجی مشغول به تحصیل هستند، البته از نعمت جمهوری اسلامی است که خارجی‌ها می‌توانند در مقاطع مختلف تحصیلی شرکت کنند و پس از کسب مهارت و تخصص در صورت تمایل به کشور خودشان باز گردند، در حالی که بعضی از کشورهای خارجی که ادعای دموکراسی دارند، با پناهندگان و مهاجران برخوردهای بدی دارند.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور عنوان کرد: برنامه وزارت کشور با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری، آموزش و تعلیم برای همه مهاجران است و از همه دانش‌آموزان اتباع خارجی حتی آن دسته از اتباعی که به صورت غیر قانونی در کشور هستند، برای تحصیل ثبت‌نام خواهد شد و بر این اساس فراخوانی برای ثبت‌نام از دانش‌آموزان این دسته از مهاجرین زده شد که از نزدیک به 150 هزار نفر ثبت‌نام به عمل آوردیم که به مجموع 360 هزار دانشجو و دانش‌آموز در کشور اضافه می‌شوند.

وی از برنامه‌های مهم وزارت کشور زیر پوشش قرار دادن بیمه سلامت مهاجران به دلیل بالا بودن هزینه‌های درمان تا پایان امسال ذکر کرد و گفت: اولویت وزارت کشور برای اتباع خارجی در سه حوزه سلامت و بهداشت و آموزش و معیشت است، زیرا عده‌ای از این مهاجرین از اقشار کم درآمد جامعه هستند و نیاز به کمک و مساعدت دارند که باید برنامه‌ریزی مناسبی برای آنها انجام شود.

محمدی‌فر یادآور شد: بسیاری از روسا و مدیرانی که اکنون در افغانستان مشغول به فعالیت هستند، در ایران تحصیل کرده‌اند و اکنون در کشور خودشان به ملت و کشور افغانستان کمک می‌کنند.
 

آدرس کوتاه :