رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

همکاری همه دستگاه‌ها در تکمیل مرکز فرهنگی انقلاب و دفاع مقدس - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

همکاری همه دستگاه‌ها در تکمیل مرکز فرهنگی انقلاب و دفاع مقدس


استاندار قم گفت: همه دستگا‌ه‌ها و نهادها باید در ساخت و تکمیل مرکز فرهنگی انقلاب و دفاع مقدس استان در بالاترین سطح و بهترین شکل همراهی و همکاری داشته باشند.

حجت الاسلام صالحی منش؛

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدصادق صالحی‌منش در دیدار احمد حسینی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قم و معاونان این اداره کل طی سخنانی با تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان گفت: این ماه، ماه تکمیل عبودیت و مکارم اخلاق است و باید از لحظات ناب آن برای تقرب به ذات الهی حداکثر استفاده را داشته باشیم.

وی در خصوص مقام شهید و شهادت بیان کرد: آیات نورانی قرآن کریم، بیانگر رفعت مقام و جایگاه شهید و شهادت است و حضرت امام(ره) نیز در جملات عارفانه خود این مقام رفیع را به زیبایی ستوده و وصف کرده‌اند.

استاندار قم با تاکید بر اینکه آثار ماندگار انقلاب و دفاع مقدس به نام شهدا گره خورده و باید به خوبی حفظ شود افزود: پیگیری و پایه‌گذاری بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس یکی از اقدامات بسیار ارزشمند مقام معظم رهبری است که در سال 69 به منظور حفظ و نشر حماسه‌ها و دستاوردهای بزرگ آن دوران طلایی صورت گرفت.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب با وجود مشغله‌های فراوان، تکریم شهدا و بازدید از خانواده‌های بزرگوار آنان را در صدر برنامه‌های خود قرار می‌دهند و این موضوع نشان دهنده عنایت خاص ایشان به شهدا ست و مردم و مسئولان هم به اهمیت این موضوع بیشتر توجه می‌کنند.

صالحی‌منش به نقش بی‌بدیل حضرت امام(ره) در مدیریت دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: رشادت رزمندگان کفرستیز سپاه اسلام با امتثال امر فرمانده معظم کل قوا و پشتیبانی همه جانبه ملت بزرگوار ایران چنان روحیه‌ای به آنها می‌داد که با برخورداری از کمترین امکانات، شجاعانه در مقابل استکبار جهانی و دشمن تا بن دندان مسلح ایستاده و جان خود را در راه حفظ اسلام و سرافرازی این ملت بزرگ تقدیم کردند.

وی با اشاره به تشییع باشکوه شهدای غواص عملیات کربلای 4 خاطرنشان کرد: در این مراسم که به تعبیر رهبر بزرگوار انقلاب، یکی از به یاد ماندنی‌ترین حوادث انقلاب بود، مردم از همه اقشار و سلایق آمدند و با تکریم کسانی که مظلومانه به شهادت رسیدند، نشان دادند روحیه قدرشناسی، فداکاری و ایثارگری در جامعه و ملت بزرگ ما همچنان زنده و پویا است.

استاندار قم با بیان اینکه شهدا با مشی و منش مخلصانه و بسیجی خود در مسیر امام و رهبر خویش حرکت کردند، گفت: ملت حماسی ایران نیز با تکریم شهدا نشان داد همواره در خط ولایت و رهبری حرکت می‌کند و همه ما در راه امیرالمومنین(ع) و آرمان‌های ولایت، تا تقدیم جان خود ثابت قدم و استوار ایستاده‌ایم.

رئیس شورای هماهنگی حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس استان قم در ادامه تاکید کرد: در راستای مسئولیت مهم حفظ و نشر آثار و ارزش‌های دفاع مقدس در استان قم از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد و این موضوع، از اولویت‌های برنامه‌ها در استانداری است.

وی همچنین با ذکر نام و خاطره تعدادی از شهدای روحانیت در دوران انقلاب همچون شهیدان والامقام آیت‌الله سید محمدرضا سعیدی و آیت‌الله غفاری، شهید اوسطی و خانواده روحانی شهیده طیبه واعظی بیان کرد: شهدای روحانی در انقلاب و دفاع مقدس مظلومانه و غریبانه به شهادت رسیدند و ضرورت دارد یاد و خاطره و شرح زندگی و مبارزات، هدف مقدس و همچنین نقش الگویی آنها به جامعه امروز و نسل‌های آینده معرفی و تبیین شود.

صالحی‌منش با تاکید بر برنامه‌ریزی و تبیین نقش آفرینی قم در انقلاب و دفاع مقدس گفت: ساخت و تکمیل مرکز فرهنگی انقلاب و دفاع مقدس استان در بالاترین سطح و بهترین شکل به طوری که معرف کامل جریانات تاریخی و حماسی انقلاب و دفاع مقدس، شهدا، جانبازان عزیز و آزادگان سرافراز، ایثارگران و نقش آفرینی آحاد مردم به ویژه روحانیت و زنان بوده و سبب اقناع بازدیدکنندگان شود، باید مورد توجه، همراهی و همکاری نهادهای استان واقع شود و مسئولان تا رسیدن این پروژه به مرحله نهایی، حداکثر همکاری را اعمال کنند.

آدرس کوتاه :