جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

هم‌اندیشی بررسی راهکارهای عرضه فرش دستباف قم به چین برگزار شد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

هم‌اندیشی بررسی راهکارهای عرضه فرش دستباف قم به چین برگزار شد


هم‌اندیشی راهکارهای عرضه فرش دستباف قم در کشور چین به همت شرکت شهرک‌های صنعتی و با حضور رئیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در قم و فعالان خوشه فرش دستباف استان برگزار شد.

به همت شرکت شهرک‌های صنعتی؛

جلسه هم‌اندیشی راهکارهای عرضه فرش دستباف قم در کشور چین به همت شرکت شهرک‌های صنعتی و با حضور رئیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در قم و فعالان خوشه فرش دستباف استان برگزار شد.

در این هم‌اندیشی کارشناسان وزارت امورخارجه، صادرکنندگان و تولید کنندگان فرش قم و کارشناسان دستگاه‌های مختلف نیز حضور داشتند.

امیرهوشنگ طیبی‌نژاد در نشست هم‌اندیشی بررسی راهکارهای عرضه فرش دستباف قم به چین با ارائه گزارشی از آخرین اقدامات صورت گرفته در خوشه فرش دستباف قم اظهار داشت: در حال حاضر هنر صنعت فرش قم نزدیک به 40 هزار نفر را تحت پوشش قرار داده است که یک فرصت منحصر به فردی را در اختیار سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان قمی قرار داده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی قم افزود: مسئولان در قبال فرش دو مسئله را در پیش روی خود دارند یکی تاکیدات همیشگی رهبر معظم انقلاب مبنی بر تولید در ایران یا توجه به توان داخلی و دیگری رویکرد جدیدی که بازارهای جهانی به فرش دستباف قم پیدا کرده‌اند.

وی خاطر نشان کرد: این دو موضوع خوشه کسب و کار فرش دستباف را براین داشت تا مطالعات بازاریابی بین‌المللی و به‌ویژه راهکارهای عرضه فرش قم به بازار چین را در دستور کار خود قرار دهد و در این زمینه مطالعات کارشناسی خوبی صورت گرفت که خروجی کار به مسئولان مربوطه در وزارت امور خارجه کشورمان ارائه شد.

طیبی‌نژاد تصریح کرد: از مزایای این مطالعات می‌توان به شناسایی ظرفیت‌ها و تهدیدات، ایجاد نمایندگی دائمی فرش دستباف، شناسنامه دار کردن تولیدات قم، راه‌اندازی سایت تخصصی به سه زبان فارسی- انگلیسی و چینی، قابلیت بررسی اصالت فرش‌های موجود بازار چین، بررسی راه‌کارهای جذب سلایق و اعمال نظر مصرف کنندگان و نحوه تحقق حقوق مصرف کننده و تولیدکننده اشاره کرد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی قم خاطرنشان کرد: در صورتی که تجار و تولید کنندگان هنر صنعت فرش کشور با رویکردی علمی و بین المللی وارد این بازار شوندآنگاه می‌توان انتظار داشت تا یک خریدار خارجی فرش دستباف قم را نه برای مصر بلکه بعنوان کالایی لوکس و نوعی سرمایه گذاری خریداری کند.

آدرس کوتاه :