جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

هنرستان هنرهای زیبای قم به ساختمان جدید نقل مکان کرد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

هنرستان هنرهای زیبای قم به ساختمان جدید نقل مکان کرد


هنرستان هنرهای زیبای قم به عنوان تنها هنرستان هنری قم که چندین سال در ساختمان مجتمع فرهنگی هنری شهید کلهری استقرار داشت و از نظر دوری مسافت و کمبود برخی امکانات در رنج بودیم، با صلاحدید و همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، این هنرستان به ساختمان مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر قم واقع در خیابان شهید لواسانی(ساحلی) نقل مکان کرد.

مدیر هنرستان هنرهای زیبای استان قم

مدیر هنرستان هنرهای زیبای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم گفت: در حال حاضر هنرجویان این هنرستان در دورشته نمایش و گرافیک مشغول به تحصیل هستند که امیدواریم با این جابه‌جایی مسئولان مربوطه امکان افزایش رشته‌های هنری این هنرستان را فراهم کنند.


سعید تهرانی گفت: وی دسترسی آسان و وجود سخت افزارهای لازم و وسعت مکان را از مزیت‌های ساختمان جدید هنرستان عنوان کرد و افزود: در حال حاضر هنرجویان این هنرستان در دو رشته نمایش و گرافیک مشغول به تحصیل هستند که امیدواریم با این جابه‌جایی، مسئولان مربوطه امکان توسعه و افزایش رشته‌های هنری این هنرستان را فراهم کنند.

تهرانی با بیان اینکه هنرستان هنرهای زیبای قم طی پنج سال اخیر از هنرستان‌های موفق و افتخار آفرین کشور بوده است تصریح کرد: این هنرستان همه ساله رتبه‌های بسیاری در رشته‌های نمایش، نقاشی، گرافیک، سینما، فیلم کوتاه و... در سطح کشور و استان داشته است.


مدیر هنرستان هنرهای زیبای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم کسب بیشترین رتبه‌های برتر هنری و کسب جایگاه نخست توسط این هنرستان در سی و سومین مسابقات فرهنگی و هنری دانش آموزان استان قم در سال تحصیلی 93 – 94 را از افتخارات اخیر این هنرستان عنوان کرد و افزود: هنرستان نمونه کشور در بین 40 هنرستان، کسب رتبه اول ناحیه و استان در بخش هنری در سطح آموزش و پرورش، کسب رتبه اول نمایش صحنه‌ای و عروسکی در جشنواره پرسش مهر دانش آموزی طی سال‌های اخیر، درخشش در جشنواره بین‌المللی فیلم رشد، کسب رتبه‌های متعدد در رشته گرافیک (عکاسی، تصویرسازی، پوستر و...) در سطح کشور و کسب رتبه‌های برتر کنکور بخشی از موفقیت‌های به دست آمده توسط هنرجویان این هنرستان است.

آدرس کوتاه :