سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۱۴ مرداد ۱۴۰۰

هنرمندان با الگوگیری از نقوش حرم حضرت معصومه(س) معارف اهل‌بیت(ع) را منعکس کنند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

هنرمندان با الگوگیری از نقوش حرم حضرت معصومه(س) معارف اهل‌بیت(ع) را منعکس کنند


تولیت حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) گفت: هنرمندان می‌توانند با استفاده از نقوشی که در حرم مطهر حضرت معصومه(س) به‌کاررفته و با الهام گیری از هنرهای متعددی که در این بارگاه وجود دارد، معارف اهل‌بیت(ع) را در قالب‌های مختلف هنری منعکس کنند.

آیت‌الله سعیدی:

 آیت‌الله سید محمد سعیدی، در مراسم اختتامیه کارگاه کشوری پوستر نقش بهشت که در حرم مطهر حضرت معصومه (س )برگزار شد، احیای امور اهل‌بیت (ع) را یکی از مهم‌ترین وظایف شیعیان دانست و اظهار داشت: موضوعاتی مانند توحید، ولایت ،اقامه نماز ، امربه‌معروف و نهی از منکر از اموری است که زنده نگه‌داشتن آن جزء تکالیف شیعیان است.

وی بابیان اینکه هنرمندان و تلاش گران هنر که در راستای برجسته‌سازی معارف اسلامی گام برمی‌دارند، در حقیقت مانند کسانی هستند که در راستای احیای امر اهل‌بیت عصمت و طهارت گام برمی‌دارند، ادامه داد: زائران با حضور در حرم‌های مطهر ائمه معصومین(ع) و نیز حرم امامزادگان در کنار ادای ارادت می‌توانند از فضای معنوی آنجا نیز استفاده کنند و پیام اهل‌بیت(ع) را به سایرین منتقل کنند.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) خاطرنشان کرد: حضرت معصومه(س) مهاجر الی الله بود که از خانه خود برای رسالتی بزرگ مهاجرت کرد و حرکت جهاد گونه ایشان و حضور  این بانوی کرامت در شهر مقدس قم بسیار مهم و باارزش بود.

وی بابیان اینکه شهر قم با حضور حضرت فاطمه معصومه(س) به شهری علمی و انقلابی تبدیل‌شده است، تصریح کرد: با حضور حضرت فاطمه معصومه(س) پرچم اهل‌بیت(ع) و پرچم علم در قم برافراشته شد و انقلاب اسلامی نیز از قم حرکت خود را آغاز کرد، همچنین شهر قم به کانون جوشش معارف اهل‌بیت (ع) تبدیل‌شده است.

امام‌جمعه قم به رشد و تربیت چهره‌های بزرگ و انقلابی حوزوی در جوار حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) اشاره کرد و ادامه داد: یکی از این چهره‌ها که توانست ایران را از ظلمات سخت رژیم طاغوت به‌واسطه رشد و تعالی در شهر قم نجات دهد امام راحل بود.

وی  عنوان کرد: هنرمندان می‌توانند با استفاده از نقوشی که در حرم مطهر حضرت معصومه(س) به‌کاررفته و با الهام گیری از هنرهای متعددی که در این بارگاه وجود دارد، معارف اهل‌بیت(ع) را در قالب‌های مختلف هنری منعکس کنند./تسنیم

آدرس کوتاه :