جهش تولید | شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

هیچ افتخاری بالاتر ازسربازی امام زمان(عج) نیست - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

هیچ افتخاری بالاتر ازسربازی امام زمان(عج) نیست


مرجع تقلید شیعیان گفت: تلبس به لباس روحانیت در کنار افتخاری که دارد، مسئولیت نیز می‌آورد که همان حفظ موقعیت و احترام لباس سربازی امام زمان(عج) است و هیچ افتخاری از سربازی آن حضرت بالاتر نیست.

آیت الله مکارم شیرازی:

 آیت الله ناصر مکارم شیرازی ، در دیدار با جمعی از طلاب سفیران هدایت حوزه علمیه درالمبلغین فلسفی تهران، اظهار داشت: دایر شدن مدرسه در منزل مرحوم فلسفی و ساخت مدرسه عالی در آنجا و مشغول شدن سفیران هدایت در آن مکان که در خط و مسیر مرحوم فلسفی هستند، توفیق الهی بود و امیدوارم مانند آن مرحوم از میان شما کسانی برخیزند و راه وی را ادامه دهند.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به حدیثی از پیامبر(ص)  درباره بخشنده‌ترین انسان‌ها افزود: به فرمایش نبی اکرم(ص) بخشنده‌ترین انسان‌ها بعد از پیامبر(ص)، کسی است که علمی را فرا بگیرد و آن را منتشر کند و شما مصداق این حدیث هستید از این رو باید قدر مقام خود را بدانید و خداوند را به خاطر این نعمت شکر کنید.

استاد سطح عالی حوزه علمیه قم تصریح کرد: در زمان حاضر، تبلیغ از هر برهه‌ای ضروری‌تر است چون وسائل فساد از هر زمانی بیشتر است. شبکه‌های ماهواره‌ای، اینترنت و دیگر اسباب فساد، شبهات اعتقادی و مفاسد اخلاقی را ایجاد می‌کنند و می‌خواهند مردم را از دین دور کنند زیرا در صورت دوری مردم از دین راستین، اسباب تسلط بر ایشان فراهم می‌شود.

وی گفت: دشمن به دنبال ویران کردن پایه‌های اخلاق و ایمان است و شما طلاب باید با تقویت پایه‌های اخلاق و ایمان خود، در مقابل دشمن ایستادگی کنید.

مرجع تقلید شیعیان خاطرنشان کرد: معارف غنی اسلامی، ابزار مهمی در مبارزه با دشمن هستند و شما باید به این ابزار مجهز شوید. دشمنان منطق ندارند اما منطق شما، مکتب اهل بیت(ع) است و وعده راستین خداوند با شماست که فرموده است ما بر لشگر کفر پیروز می‌شویم و راه پیروزی در مقابل ما باز می‌شود.

آیت الله مکارم شیرازی افزود: شما طلاب امروز باید به سلاح نطق و قلم مجهز شوید تا بتوانید در مقابل دشمن بایستید و به اسلام خدمت کنید و تلبس به لباس روحانیت در کنار افتخاری که دارد، مسئولیت نیز می‌آورد که همان حفظ موقعیت و احترام لباس سربازی امام زمان(عج) است و هیچ افتخاری از سربازی آن حضرت بالاتر نیست.

در ادامه این دیدار، تنی چند از طلاب به دست آیت الله مکارم شیرازی به لباس روحانیت ملبس شدند./تسنیم

آدرس کوتاه :