جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

واقعه غدیرخم در ۱۳۲ نقطه کشور بازسازی می‌شود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

واقعه غدیرخم در ۱۳۲ نقطه کشور بازسازی می‌شود


رئیس سازمان اردویی کشور با تاکید بر لزوم نشر و تبیین واقعه غدیر در جامعه گفت: امروز به برکت راهنمایی مراجع و علما ۱۳۲ ستاد غدیر در زمینه عید غدیر تشکیل می‌شود و در ۱۳۲ نقطه کشور واقعه بزرگ غدیر بازسازی می‌شود.

رئیس سازمان اردویی کشور

 سردار یعقوب سلیمانی  در دیدار با آیت الله نوری همدانی اظهار داشت: در سال 89 موضوع بازسازی واقعه غدیر مطرح شد و کوه خضر نبی (ع) استان قم اولین مکان برای بازسازی واقعه غدیر بود.

رئیس سازمان اردویی کشور با تاکید بر لزوم نشر و تبیین واقعه غدیر در جامعه افزود: امروز به برکت راهنمایی مراجع و علما 132 ستاد غدیر درزمینه عید غدیر تشکیل می‌شود و در 132 نقطه کشور واقعه بزرگ غدیر بازسازی می‌شود.

سردار  سلیمانی با اشاره به برنامه‌ها و اقدامات صورت گرفته در راستای برگزاری باشکوه واقعه غدیر بیان کرد: هرسال همایش بزرگ کشوری در راستای برگزاری بهتر عید غدیر برگزار می‌شود و مسئولان نیز در آن شرکت می‌کنند، در سال گذشته 2 میلیون نفر واقعه غدیر را به صورت مستقیم مشاهده کردند که تلاش می‌کنیم که این تعداد در عید غدیر امسال افزایش پیدا کند.

وی عنوان کرد: مستندی تحت عنوان نبأ العظیم تهیه شده است که سال گذشته در 9 قسمت پخش شد و امسال نیز 6 قسمت دیگر آن توسط شبکه یک پخش می‌شود.

رئیس سازمان اردویی کشور افزود: مردم در زمینه برگزاری واقعه غدیر مشارکت دارند و معتقد هستیم که اگر بازسازی واقعه غدیر مردمی باشد این جشن بزرگ ماندگار می‌شود.

سردار سلیمانی با اشاره به لزوم نشر فرهنگ علوی میان دیگر ملت‌ها بیان کرد: تلاش می‌کنیم که بازسازی واقعه غدیر در خارج از کشور نیز انجام شود و کشورهای عراق، لبنان و افغانستان از جمله کشورهایی هستند که در اولویت بازسازی واقعه غدیر هستند و در این زمینه برنامه ریزی‌های مناسبی صورت گرفته است./تسنیم

آدرس کوتاه :