جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

واگذاری مشکل فاضلاب پردیسان به بخش خصوصی - نمایش محتوای گفتگوی خبری

 

 

در برنامه گفت و گوی خبری؛

واگذاری مشکل فاضلاب پردیسان به بخش خصوصی


رئیس شرکت آب و فاضلاب استان قم گفت: درصدد برنامه های مختلفی برای برطرف کردن مشکل فاضلاب پردیسان هستیم که مهم ترین برنامه ما واگذاری آن به بخش خصوصی است.

صادق پور در برنامه گفت و گوی خبری، با اشاره به گذشت 26 سال از شرکت آ ب و فاضلاب استان قم و صنعت آب و فاضلاب کشور گفت: 13 برابر شدن تصفیه خانه های کشور نشان از توسعه و پیشرفت این شرکت دارد.

وی منابع آب استان قم را چاه ها، سد 15 خرداد، سد کوچری از سرشاخه های دز دانست و گفت: 85 درصد آب مورد نیاز شهرقم در حال حاضر از سدکوچری تامین می شود و مابقی از سایر منابع، و در تابستان آب مورد نیاز را تا 70 درصد از سرشاخه های دز تامین می کنیم.

رئیس شرکت آب و فاضلاب استان قم با اشاره به اینکه مشکلی برای تامین آب از سد کوچری نداریم؛ عنوان داشت: این آب خام است و نیازمند به تصفیه خانه داریم که ظرفیت تصفیه خانه ما کم است به همین خاطر مازاد بر این مصرف از سایر منابع تامین می شود که سبب تغییر آب از نظر مردم می شود.

صادق پور مصرف آب هر نفر در سال 94 را به طور متوسط 145 لیتر بر شبانه روز در قم برشمرد، و گفت: انتظار ما این است که با توجه به هزینه زیاد انتقال آب مصرف به کمتر از 90 لیتر هم برسد که شدنی و نیازمند اصلاح الگوی مصرف است.

وی افزود: در برخی مراکز و اصناف آب به صورت رایگان یا با هزینه کمتری پرداخت  می شود که سبب شده تا میزان مصرف  آب در شهر قم بالا باشد.

رئیس شرکت آب و فاضلاب استان قم با اشاره به سیراب کردن فضای سبز استان قم به وسیله آب شرب شهری، بیان داشت: قرارشد در این زمینه برنامه ریزی شود.

معاون خدمات شهری و امور اجتماعی شهرداری قم میهمان تلفنی برنامه بود و در خصوص استفاده از آب شرب برای سیراب کردن فضای سبز گفت: متاسفانه سرانه فضای سبز استان قم بسیار کم است و کاهش سهم آب  رودخانه قمرود سبب شده است که اجبارا از آب شرب شهری برای فضای سبز استفاده شود.

سامع افزود: استفاده گونه های کم آب خواه، استفاده از آبیاری های نوین قطره ای و تحت فشار از برنامه هایی است که در حال انجام است و امیدواریم که منابعی برای تامین آب فضای سبز شهری در نظر گرفته شود.

رئیس شرکت آب و فاضلاب استان قم در خصوص هدررفت آب در 2 هزار و 400 کیلومتر طول شبکه آب و فاضلاب  در شهر قم گفت: برخی از این هدررفت ها ظاهری است و برخی هدررفت ها ظاهری نیست که سالانه 60 کیلومتراز آن را نوسازی و باز سازی می کنیم که سرعت بسیار پایینی دارد.

صادق پور از اجرای 100 کیلومتر شبکه فاضلاب در منطقه نیروگاه خبر داد و گفت: قرار داد 100 کیلومتری دیگری بسته شده است که تاکنون 20 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و ما می توانیم 15 هزار انشعاب فاضلاب در کنار 70 هزار انشعاب گذشته واگذار کنیم.

وی هزینه انشعاب را 900 هزار تومان دانست و گفت: شهروندان می توانند با اقساط 24 ماهه هزینه انشعاب را بپردازند.

رئیس شرکت آب و فاضلاب استان قم  ظرفیت تصفیه خانه فاضلاب را 119 هزار نفر دانست و گفت: این میزان یعنی 50 درصد ظرفیت استان که نشان می دهد ما نیازمند به احداث تصفیه خانه جدید نیستیم مگر اینکه بخش های دیگر استان هم بخواهیم شبکه فاضلاب ایجاد کنیم.

صادق پور در خصوص فاضلاب پردیسان هم گفت: در صدد واگذاری این کار به بخش خصوصی هستیم.


آدرس کوتاه :


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
متاسفانه مسئولین شهری فکری به حال فاضلاب نمی کنند... roohollah ۱۳۹۶/۰۸/۱ ۱۳:۴۶
سلام و عرض خداقوت خدمت عوامل برنامه گفتگوی خبری... علی ۱۳۹۵/۱۰/۱۹ ۰۸:۵۶

roohollah
متاسفانه مسئولین شهری فکری به حال فاضلاب نمی کنند که هیچ بلکه دیگر جایی برای زدن چاه در مجتمع ها نمانده و در آینده فاجعه هایی مانند پلاسکو رخ خواهد داد وزن زیاد بلوکها وسست شدن زمین خیلی خطر ناک است که آنوقت دیگر هیچ فایده ای ندارد
در کمال ناباوری شهرداری به ساکنان مجتمع ها اخطار می کند فاضلاب ها را جمع کنید. وقتی دیگر جایی برای چاه زدن در مجتمع نمانده باید چه کرد ؟
پست شده در ۱۳۹۶/۰۸/۱ ۱۳:۴۶
علی
سلام و عرض خداقوت خدمت عوامل برنامه گفتگوی خبری
موضوعات و مهمانهاتون خیلی خوبه فقط اگر به صورت چالشی تر و جذاب تر برنامه اجرا بشه خیلی بهتره
ممنونم
پست شده در ۱۳۹۵/۱۰/۱۹ ۰۸:۵۶