جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ فروردین ۱۳۹۹

وجود روحانیت در جامعه امروز لازم و حیاتی است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

وجود روحانیت در جامعه امروز لازم و حیاتی است


عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نسبت به نشر آیین وهابیت و تشکیل حلقه‌های عرفانی هشدار داد و گفت: در چنین شرایطی جامعه ما نیاز به طلبه و روحانیت دارد.

آیت‌الله مقتدایی:

 آیت‌الله مرتضی‌ مقتدایی ظهر امروز در مراسم آغاز سال تحصیلی جامعه‌الزهرا که در سالن امام خمینی برگزار شد، ضمن تسلیت به مناسبت شهادت امام محمدباقر(ع)، اظهار کرد: پیامبر اکرم (ص) به این امام بزرگوار لقب باقرالعلوم که معنای شکافنده علم است را داده‌اند.

وی افزود: در دوران امام محمدباقر (ع) بنی‌امیه رو به ضعف بود، شاگردان این امام بزرگوار با نشر بیش از 70 هزار حدیث تلاش می‌کردند مردم را با حقایق دین و اسلام آشنا کنند.

رئیس شورای عالی حوزه علمیه با اشاره به اینکه در مسیر فراگیری علم با کوشش و تلاش باید گام برداشت گفت: طلاب با تلاش شبانه‌روزی باید در این مسیر گام بردارند.

آیت‌الله مقتدایی تصریح کرد: برخی در تلاش بودند که در حوزه‌های علمیه به روش ترمی و واحدی دروس تدریس شود اما به شدت با این روش مخالفت کردیم زیرا که دروس حوزه‌های علمیه باید به شیوه سنتی و قدیمی تدریس شود.

وی با اشاره به اینکه طلاب نباید تنها به خواندن دروس حوزوی اکتفا کنند گفت: طلاب باید به فکر نشر و ترویج علوم دینی در جامعه باشند.

عضو خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: امسال آمار ورودی جامعه‌الزهرا دو هزار نفر بوده است که این افتخار بزرگی برای این مرکز حوزوی به شمار می‌رود، طلاب خواهر باید قدر لحظه لحظه خود را بدانند و از وجود اساتید خود برای افزایش آگاهی و علم خود استفاده کنند.

آیت‌الله مقتدایی با اشاره به نشر وهابیت و تشکیل حلقه‌های عرفانی گفت: برخی این ادیان و آیین را می‌خواهند ترویج دهند، وجود طلاب در چنین شرایطی لازم و حیاتی است.

وی بیان کرد: مفتی‌های وهابی عربستان، فتواهای خشن و غیرمعقولی همچون جهاد نکاح را صادر می‌کنند که باید در مقابل چنین تبلیغات و فتواهایی، جامعه اسلامی ما جلساتی را برگزار کنند تا بتوانیم با اینگونه اقدامات ناشایست مقابله کنیم.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه حوزه‌های علمیه کشور خواستار حضور طلاب جامعه‌الزهرا در مراکز خود هستند گفت: طلاب این نهاد حوزوی باید توانایی سخنرانی و نشر مقالات دینی را داشته باشند تا بتوانند به نیازهای روز جامعه پاسخ دهند./ فارس

آدرس کوتاه :