جهش تولید | جمعه، ۲۲ فروردین ۱۳۹۹

وجود مددکار و مشاور در تمام کلانتری‌های استان قم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

وجود مددکار و مشاور در تمام کلانتری‌های استان قم


معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی قم با اشاره به اینکه یکی از وظایف اصلی نیروی انتظامی پیشگیری از جرم است گفت: اداره مشاوره و مددکاری معاونت اجتماعی در تمام کلانتری‌های استان مددکار و مشاور دارد.

صادقی خبر داد؛

سرهنگ احمد صادقی در خصوص ضرورت وجود معاونت اجتماعی در نیروی انتظامی اظهار کرد: معاونت اجتماعی بیش از یک دهه از تأسیس آن می‌گذرد و با هدف پیشگیری قبل از درمان آغاز به کار کرده است.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان قم با بیان اینکه معاونت اجتماعی به عنوان معاونتی جوان در نیروی انتظامی تشکیل دهنده بخش نرم افزاری پلیس است، افزود: این معاونت با اقدامات خود در زمینه کشفیات و دستگیری‌ها تلاش می‌کند تا آرامش کامل را به مردم هدیه دهند.

وی به ادارات و زیرمجموعه‌های معاونت اجتماعی نیز اشاره و تصریح کرد: اداره مشاوره و مددکاری در زمینه «اختلافات خانوادگی، اختلالات روانی، مشاوره حقوقی، وظیفه عمومی، راهنمایی و رانندگی، تست روانسنجی» فعالیت دارد و به رایگان به مردم ارائه خدمات می‌دهد و این مرکز در تمام کلانتری‌های سطح استان مددکار و مشاور دارد.

صادقی سپس در معرفی اداره اطلاع رسانی و افکار عمومی بیان کرد: اداره اطلاع رسانی تمام دستگیری‌ها و کشفیات را به صورت روزانه به مردم اطلاع رسانی می‌کند و هشدار‌ها و راهکارهای لازم را در اختیار مردم قرار می‌دهد.

وی اداره مستندات و امور هنری را دیگر اداره این معاونت برشمرد و تصریح کرد: اداره مستندات از مأموریت‌های پلیس استان مستندسازی و به تصویر می‌کشد.

سرهنگ صادقی گفت: اداره برآورد اجتماعی نیز به انجام مطالعات اجتماعی و پژوهش درباره آسیب‌های اجتماعی می‌پردازد یعنی یک منطقه که دچار معضلی است مورد مطالعه و پژوهش قرار می‌دهد و با تهیه گزارش اجتماعی، نظرسنجی و تحقیق آن را روی کاغذ پیاده کرده و به گونه‌ای به فرماندهی کمک می‌کند تا اگر مسئله‌ای بحرانی بود در این خصوص بهترین تصمیم گرفته شود.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان قم در رابطه با اداره آموزش همگانی و مشارکت گفت: این اداره با اعزام کار‌شناسان به مدارس، مساجد، پایگاه‌های اجتماعی و دانشگاه‌ها و همچنین نشست‌های علمی تخصصی با دستگاه‌های دولتی و غیردولتی و سازمان‌های مردم نهاد در راستای تامین آرامش جامعه می‌کوشد.

آدرس کوتاه :