جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

ورزشکاران قم به مسابقات آسیایی ناشنوایان اعزام می‌شوند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

ورزشکاران قم به مسابقات آسیایی ناشنوایان اعزام می‌شوند


دبیر هیئت ورزش‌های ناشنوایان استان قم گفت: ورزشکاران قم در ترکیب تیم‌های ملی رشته‌های مختلف ورزش‌های ناشنوایان کشورمان راهی رقابت‌های قهرمانی آسیا و اقیانوسیه می‌شوند.

دبیر هیئت ورزش‌های ناشنوایان استان قم:

 

سیدوحید غیاثی امروز در قم، اظهار کرد: در چند سال اخیر ورزشکاران رشته‌های کاراته، کشتی و فوتسال برای ورزش قم از مسابقات داخلی و برون‌مرزی ورزش‌های ناشنوایان اعم از جهانی و آسیایی مدال‌های متنوعی را کسب کرده و افتخارات مختلفی را برای ورزش قم رقم زده‌اند.

وی اضافه کرد: اوج درخشش ورزشکاران ناشنوای قم در مسابقات المپیک ورزش‌های ناشنوایان در سال 2013 بود که در کشور بلغارستان به انجام رسید و ملی‌پوشان کاراته قم توانستند بیش از 6 مدال این دوره از رقابت‌ها را برای ورزش قم و ایران به ارمغان بیاورند.

دبیر هیئت ورزش‌های ناشنوایان استان قم افزود: اکنون هشتمین دوره بازی‌های ورزشی ناشنوایان قهرمانی آسیا و اقیانوسیه در راه است و این پیکارها در حالی در روزهای دهم تا هجدهم مهر ماه سال جاری به میزبانی شرق آسیا در کشور چین تایپه برگزار می‌شود که از قم نیز به احتمال فراوان ورزشکاران سه رشته به این بازی‌ها اعزام می‌شوند.

وی بیان کرد: کاروان ورزشی ناشنوایان ایران در حالی به هشتمین دوره بازی‌های قهرمانی آسیا و اقیانوسیه اعزام می‌شوند که تمرینات تیم‌ها و ورزشکاران رشته‌های مختلف از دی‌ماه سال قبل آغاز شده و تقریبا هر رشته بین پنج تا شش مرحله اردو را تا کنون سپری کرده است.

غیاثی یادآور شد: در بخش مردان بین 11 تا 12 رشته ورزشی و در بخش زنان بین پنج یا شش رشته به بازی‌های قهرمانی ناشنوایان آسیا و اقیانوسیه اعزام خواهند شد در حالی که رشته‌های اعزامی و تعداد ورزشکاران اعزامی از ایران به این بازی‌ها تا پانزدهم مرداد ماه نهایی و اعلام خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: این رشته‌ها و اسامی ورزشکاران هر رشته تا هفدهم مرداد ماه به مسئولان برگزار کننده رقابت‌های 2015 قهرمانی آسیا و اقیانوسیه اعلام خواهد شد در حالی که تا کنون حضور ورزشکارانی در رشته‌های کاراته، کشتی و فوتسال از قم در این رقابت‌ها قطعی شده است.

غیاثی ابراز کرد: در شرایطی که پیش از این قرار بود برخی رشته‌ها همانند فوتسال زنان، کشتی، کاراته و والیبال مردان نیز به این رقابت‌ها اعزام شوند، به دلیل اینکه تعداد کشورهای شرکت کننده در برخی از این رشته‌ها به حد نصاب لازم نرسیده، برخی رشته‌ها از سوی فدراسیون آسیایی و مسئولان برگزار کننده بازی‌ها کنار گذاشته شده است.

وی یاد آور شد: بدین ترتیب تیم‌های ورزشی مردان ناشنوای کشورمان در رشته‌های دوومیدانی، دوچرخه‌سواری، تکواندو، شنا، بسکتبال، بولینگ، تنیس، تنیس روی‌میز، بدمینتون، فوتبال، جودو و فوتسال به این مسابقات اعزام می‌شوند ولی اعزام ورزشکاران رشته تنیس هنوز قطعی نشده است.

دبیر هیئت ورزش‌های ناشنوایان استان قم ادامه داد: همچنین بانوان ورزشکار ناشنوای کشورمان در رشته‌های دو و میدانی، تکواندو، بولینگ، تنیس، تنیس روی‌میز و بدمینتون به هشتمین دوره بازی‌های 2015 قهرمانی ناشنوایان آسیا و اقیانوسیه اعزام می‌شوند در حالی که هنوز اعزام ورزشکاران رشته بولینگ زنان به این بازی‌ها مسجل نیست.

وی افزود: در شرایطی که بین 140 تا 150 ورزشکار ناشنوا به هشتمین دوره بازی‌های آسیا و اقیانوسیه اعزام خواهند شد، در رشته‌های فوتبال، فوتسال، دوومیدانی، دوچرخه‌سواری، تکواندو و بسکتبال برای کاروان ورزشی کشورمان پیش‌بینی کسب مدال وجود دارد تا ایران در این دوره از بازی‌ها عنوانی بهتر از مقام پنجمی دوره قبل کسب کند.

غیاثی در پایان اظهار کرد: تیم کشورمان در رشته فوتبال عنوان قهرمانی آسیا را در اختیار دارد و در رشته فوتسال نیز علاوه بر عنوان قهرمانی آسیا عنوان قهرمانی جهان را نیز یدک می‌کشد و اسماعیل‌ شاه‌زید نیز نماینده استان قم در ترکیب تیم ملی فوتسال به شمار می‌رود. / فارس

آدرس کوتاه :