جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

ورزشکار قمی به مقام نایب قهرمانی ددلیفت کشور دست یافت - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

ورزشکار قمی به مقام نایب قهرمانی ددلیفت کشور دست یافت


ورزشکار اعزامی از هیئت بدنسازی و پرورش اندام استان قم موفق به کسب مقام دوم و عنوان نایب قهرمانی مسابقات ددلیفت قهرمانی کشور شد.

در دسته 59 کیلوگرم

 هیئت بدنسازی و پرورش اندام در حال حاضر یکی از 44 هیئت ورزشی فعال در استان قم است که ورزشکاران متعددی را در رشته‌های گوناگون زیر مجموعه خود دارد و هر ساله از میادین مختلف داخلی و برون مرزی مدال‌های رنگارنگ کسب می‌کند.

این هیئت ورزشی در واقع اکثرا با قوی‌ترین مردان ورزش سر و کار دارد و چهره‌های شاخصی از ورزش استان قم عضو این هیئت هستند، ضمن اینکه هیئت بدنسازی و پرورش اندام در چند سال اخیر یکی از هیئت‌های برتر قم از نظر جمعیت ورزشکار سازمان یافته محسوب می‌شود.

رشته‌های متنوعی نظیر پرورش اندام، قوی‌ترین مردان، پرس سینه، بدنسازی و پاورلیفتینگ از جمله ورزش‌هایی هستند که به عنوان زیر مجموعه این هیئت ورزشی نام آنها برای علاقمندان به ورزش آشنا به نظر می‌رسد اما جدیدترین موفقیت ورزش قم توسط قهرمانان این هیئت در رشته ددلیفت به دست آمده است.

ددلیفت رشته‌ای است که قهرمانان خوشنامی دارد و در سال جاری نیز رقابت‌های قهرمانی کشور در این رشته با حضور چهره‌های شاخص از سراسر کشور به انجام رسید تا مدال‌های طلا، نقره و برنز بین برترین‌های آن توزیع شده و نفرات اول تا سوم به اردوی تیم ملی ددلیفت ایران نیز دعوت شوند.

کسب مدال نقره از مسابقات ددلیفت قهرمانی باشگاه‌های کشور موفقیت مهمی است که در روزهای پایانی نخستین فصل سال 1394 برای ورزش قم رقم خورد تا قم امسال نیز در ورزش قهرمانی خود را به عنوان یکی از استان‌های موفق کشور در رشته‌های مختلف از جمله ددلیفت معرفی کند.

در حالی که در هیئت ورزش‌های بدنسازی و پرورش اندام استان قم قهرمانان خوشنام زیادی حضور دارند و یکی از قوی‌ترین مردان ایران در دهه 1380 یعنی مجید تلخابی هم اکنون ریاست این هیئت ورزشی را عهده دار است، حسین عباسی موفق به خلق یک افتخار دیگر برای این هیئت ورزشی از مسابقات ددلیفت قهرمانی کشور شد.

کسب مقام نایب قهرمانی مسابقات ددلیفت قهرمانی باشگاه‌های کشور توسط حسین عباسی نخستین مدال سال جاری از رقابت‌های کشوری را در کارنامه هیئت بدنسازی و پرورش اندام استان قم به ثبت رساند تا در ادامه انگیزه ورزشکاران این هیئت برای خلق افتخارات دیگر بیشتر شود.

این در حالی است که حسین عباسی با ثبت رکورد 195 کیلوگرم در دسته 59 کیلوگرم موفق به کسب عنوان دوم و مقام نایب قهرمانی مسابقات قهرمانی ددلیفت باشگاه‌های کشور شد و مدال نقره این پیکارهای سخت و نفس گیر را برای ورزش قم به ارمغان آورد.

بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته از سوی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام کشورمان، مسابقات ددلیفت بدون لوازم قهرمانی باشگاه‌های کشور در چهار رده سنی و در هشت وزن به میزبانی هیئت اصفهان برگزار شد و با معرفی برترین‌ها به پایان رسید.

این رقابت‌ها با حضور 282 ورزشکار و 50 تیم از سراسر کشور به انجام رسید و ورزشکاران شرکت کننده در تلاش برای کسب عناوین برتر در اوزان 59، 66، 74، 83، 93، 105، 120 و به اضافه 120 کیلوگرم رده‌های سنی نوجوانان، جوانان، بزرگسالان و پیشکسوتان با یکدیگر رقابت کردند.

// فارس

آدرس کوتاه :