رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۸

ورزش قم در والیبال‌نشسته شانس صعود به پاراالمپیک دارد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


رئیس هیئت ورزش‌های جانبازان و معلولین استان قم گفت: ورزش قم در رشته والیبال نشسته دارای شانس کسب سهمیه حضور در پاراالمپیک 2016 است.

رئیس هیئت ورزش‌های جانبازان و معلولین استان قم:

محمد پیروزمنش امروز در قم، اظهار کرد: حدود یک سال دیگر به زمان برگزاری بازی‌های پاراالمپیک 2016 در شهر ریودوژانیرو برزیل فرصت مانده و در حال حاضر رقابت برای کسب سهمیه حضور در این رویداد مهم جهانی در رشته‌های مختلف ویژه ورزش‌های جانبازان و معلولین در حال برگزاری است.

وی ادامه داد: در حدود 20 رشته ورزش‌های جانبازان و معلولین مجوز حضور در این رویداد بزرگ وجود دارد، اما ورزشکاران جانباز و معلول در تمام رشته‌ها برای کسب این مجوز باید در مسابقات انتخابی شرکت کنند و با نشان دادن شایستگی‌های خود به پاراالمپیک بروند.

رئیس هیئت ورزش‌های جانبازان و معلولین استان قم اضافه کرد: با توجه به اینکه در تیم ملی والیبال نشسته دارای ورزشکار ملی‌پوش هستیم و ملی‌پوشان ما در این چند سال موفقیت‌های متعددی همراه با تیم ملی در مسابقات برون‌مرزی کسب کرده‌اند، معتقدم در این رشته شانس کسب سهمیه برای ما بسیار زیاد است.

وی یاد آور شد: ورزشکار شاخص ما در رشته والیبال نشسته، حسین گلستانی است که همراه با تیم‌های ملی جوانان و بزرگسالان والیبال نشسته ایران در رقابت‌های بین‌المللی، آسیایی و پاراآسیایی و همچنین بازی‌های پاراآسیایی موفقیت‌های چشمگیری به ارمغان آورده است.

پیروزمنش با اشاره به حضور گلستانی و یک والیبالیست دیگر از استان قم در اردوی جدید تیم ملی والیبال نشسته کشورمان، اضافه کرد: با حضور حسین گلستانی و سیدحسین حسینی به نمایندگی از ورزش‌های جانبازان و معلولین قم، اردوی جدید تیم ملی کشورمان برگزار خواهد شد.

رئیس هیئت ورزش‌های جانبازان و معلولین استان قم بیان کرد: طبق اعلام رسمی صورت گرفته از سوی انجمن والیبال نشسته فدراسیون جانبازان و معلولین کشورمان از حسین گلستانی و سید حسین حسینی به اردوی تیم ملی اصلی والیبال نشسته کشورمان دعوت به عمل آمده است.

وی عنوان کرد: بر اساس برنامه‌های طراحی شده از سوی کادر اجرایی و فنی تیم‌های ملی والیبال‌نشسته کشورمان، سومین مرحله اردوی آمادگی تیم ملی آقایان جانباز و معلول ایران از امروز تا هشتم مرداد ماه به میزبانی شهر تهران به انجام خواهد رسید.

پیروزمنش بیان کرد: حسین گلستانی و سیدحسین حسینی نمایندگان پرتوان هیئت جانبازان و معلولین استان قم در این اردوی آماده سازی هستند در حالی که با نظر کادر فنی تیم‌های ملی والیبال نشسته کشورمان، این اردو در کمپ تیم‌های ملی فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین برگزار می‌شود.

وی اظهار کرد: البته ما به غیر از والیبال نشسته بخت خود را برای کسب سهمیه حضور در پاراالمپیک 2016 برزیل در رشته‌های دو و میدانی و شنا نیز آزمایش می‌کنیم، زیرا در این 2 رشته نیز ورزشکاران خوبی داریم و رقابت‌های آن به زودی برگزار می‌شود و امیدوارم که با درخشش نمایندگان ورزش‌های جانبازان و معلولین قم همراه باشد و از این دو رشته نیز سهمیه بگیریم.

// فارس

آدرس کوتاه :