جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

وزنه‌برداران نوجوانان قم استعدادیابی می‌شوند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

وزنه‌برداران نوجوانان قم استعدادیابی می‌شوند


سرپرست هیئت وزنه‌برداری استان قم با بیان این که نخستین رویداد رسمی وزنه برداری قم مردادماه برگزار می‌شود گفت: وزنه برداران ۱۳ تا ۱۶ سال در قالب مسابقات نوجوانان استان قم استعدادیابی می‌شوند.

شجاع فرد عنوان کرد؛

محمدحسین شجاع فرد اظهار داشت: استعدادیابی در میان رده های سنی پایه در رشته های مدال آور از اهمیت خاصی برخوردار است و بر همین اساس طرح استعدادیابی وزنه‌برداری در قم اجرا می‌شود.

وی افزود: بر همین مبنا، مسابقات قهرمانی وزنه‌برداری استان قم در رده های سنی ۱۳ تا ۱۶ سال جهت شناخت نفرات برتر اوزان مختلف برگزار می‌شود و برگزاری مسابقات قهرمانی نوجوانان استان به صورت آزاد بوده و امتیاز تیمی محسوب نمی‌شود.

سرپرست هیئت وزنه‌برداری استان قم گفت: در این دوره از مسابقات انتخابی نوجوانان وزنه‌برداری قم طبق اعلام فدراسیون کشورمان تنها متولدین سال‌های ۷۸ تا ۸۱ حق شرکت در وزن کشی و ورود به صحنه مسابقات را دارا هستند.

شجاع فرد بیان داشت: در گروه سنی ۱۳ و ۱۴ سال، وزنه برداران در اوزان منهای ۵۰، ۵۶، ۶۲، ۶۹، ۷۷، ۸۵، ۹۴ و به اضافه ۹۴ کیلوگرم مسابقه می‌دهند و در گروه سنی ۱۵ و ۱۶ سال نیز مسابقات براساس همین اوزان برگزار می‌شود.

وی عنوان کرد: در صورت برگزاری این مسابقات در موعد اعلام شده، این رقابت‌ها نخستین رخداد ورزشی هیئت وزنه‌برداری استان قم در سال ۹۴ و در رده سنی نوجوانان است و به منظور شناخت نفرات برتر اوزان و رده های سنی مختلف برای اعزام و حضور هر چه بهتر در مسابقات قهرمانی کشور به انجام می‌رسد.

سرپرست هیئت وزنه‌برداری استان قم تصریح کرد: وزن کشی رقابت‌های قهرمانی نوجوانان روز جمعه دوم مردادماه برگزار و وزن کشی کلیه اوزان با یک کیلو ارفاق انجام می‌شود و مسابقات در همین روز از ساعت ۱۷ در سالن وزنه‌برداری شهید رواقی ورزشگاه شهید حیدریان برگزار می‌شود.

آدرس کوتاه :