جهش تولید | دوشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

وزیر بهداشت از برترین پزشکان قمی تقدیر کرد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

وزیر بهداشت از برترین پزشکان قمی تقدیر کرد


وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به مناسبت روز پزشک از برترین پزشکان قمی تقدیر کرد.

به مناسبت روز پزشک

 همایش روز بزرگداشت پزشک جمعه شب در سالن همایش مرکز فقهی ائمه اطهار (ع) برگزار شد و جمعی از پزشکان برتر قمی در این همایش توسط سید حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تقدیر شدند.

در ابتدای این مراسم مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه کمک به مستضعفان می‌تواند برکت‌های بسیاری برای اقشار مختلف جامعه اسلامی داشته باشد، اظهار کرد: نجات جان انسان وظیفه پزشکان است و انسان نباید در انجام وظیفه خود نگاه‌های مادی داشته باشد.

محمدمهدی اصفهانی با بیان اینکه جامعه اسلامی نگاه ویژه‌ای نسبت به قشر پزشک دارد، گفت: طبیب می‌تواند به ازای حقوقی که دریافت می‌کند دعای خیر مردم و رضای خالق را برای خود خریداری کند.

رئیس سازمان نظام پزشکی استان قم با بیان اینکه در طرح سلامت دریافتی پزشکان ساماندهی و هزینه درمان کاهش پیدا کرده است، عنوان کرد: امیدواریم با تدابیر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بسترهای مناسب‌تری برای خدمات‌رسانی به بیماران در جامعه اسلامی فراهم شود.

محمدرضا قدیر با اشاره به اینکه بیشترین شکایت‌ها برای نظام پزشکی در استان قم انجام شده است، تصریح کرد: با وجود این آمار نگران‌کننده، کم‌ترین کیفرخواست برای پزشکان استان قم صادر شده است و این دستاورد را مدیون فعالیت شورای حل اختلاف فعال در سازمان نظام پزشکی هستیم، هر چند تاکنون حقوق مردم به خوبی رعایت شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قم خاطرنشان کرد: خدمات اورژانس هوایی همزمان با 14 استان دیگر در استان قم آغاز شده و این اورژانس هوایی جایگاه نخست کشوری را به خود اختصاص داده و جایگاه استاندارد این اورژانس نسبت به دیگر اورژانس‌های کشوری بالاتر است.

ابوالفضل ایرانی‌خواه با بیان اینکه پزشکان باید مدیریت منابع، کاهش هزینه‌های تحمیلی برای بیماران و افزایش استانداردسازی‌ها را در دستور کار خود قرار دهند، عنوان کرد: برای اینکه بسترهای گسترش خدمات‌رسانی به بیماران در نقاط مختلف جامعه اسلامی ایجاد شود، باید پزشکان در انجام رسالت‌های خود اهتمام جدی داشته باشند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درمان را بخشی از مراحل پیشگیری خواند و گفت: بیش از 120 ملیت در استان قم و بیش از 40 هزار تربیت شده حوزه‌های علمیه استان قم در کشورهای مختلف اسلامی و غیراسلامی حضور دارند که امیدواریم اقدامات گسترده‌تری در زمینه استفاده از این ظرفیت‌ها انجام دهیم.

سید حسن قاضی‌زاده‌هاشمی از استان قم به عنوان پایگاهی بین‌المللی برای آموزش علوم پزشکی یاد کرد و افزود: جامعه پزشکی باید مراقب دست‌های آلوده باشد، چراکه برخی از نگاه دولت، مجلس و خدماتی که سبب رضایتمندی ملت شده است، ناراحت هستند و برای ایجاد تقابل میان اقشار مختلف تلاش می‌کنند.

آدرس کوتاه :