جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

وظیفه علما ایجاد وحدت است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

وظیفه علما ایجاد وحدت است


یکی از مراجع تقلید با بیان اینکه انبیای الهی مردم را بیدار و متحد می‌کردند و امام(ره) هم همین کار را کردند، گفت: در شرایط امروز وظیفه علما بیدار کردن مردم و ایجاد اتحاد و وحدت میان آنان است.

آیت الله نوری همدانی؛

آیت الله حسین نوری همدانی قبل از ظهر شنبه در دیدار شیخ ابراهیم زاکی زاکی، رهبر شیعیان نیجریه با اشاره به خدمات، تعهد و شجاعت علمای این کشور اظهار داشت: شیعیان نیجریه همواره با شجاعت و استقامت در راه اهدافشان قدم برمی‌دارند.

وی با بیان اینکه امروز دنیای اسلام دشمنان فراوانی دارد، ادامه داد: امروزه شکل کار و حیله دشمنان متفاوت است و در کشورهای اروپایی به اسلام هراسی دامن می‌زنند و دشمنان اسلام در نیجریه بوکو حرام، در سوریه و عراق داعش و در بعضی ممالک دیگر سلفی و تکفیری را ایجاد کردند.

استاد سطوح عالی حوزه با بیان اینکه همه این گروه‌های انحرافی و تکفیری با آمریکا و صهیونیست همراه شده‌اند تا علیه اسلام قدم بردارند، افزود: مسلمانان باید با هم ارتباط بیشتری داشته باشند تا با دشمنان اسلام مقابله کنند.

آیت الله نوری همدانی با بیان اینکه راه و فعالیت امام(ره) دنباله راه انبیای الهی بود، تصریح کرد: انبیا مردم را بیدار و متحد می‌کردند و امام خمینی(ره) هم همین کار را کردند.

وی گفت: در شرایط امروز وظیفه علما بیدار کردن مردم و ایجاد اتحاد و وحدت میان آنان است، و این شیوه انبیای الهی و پیامبران است.

این مرجع تقلید شیعیان در پایان با اشاره به شجاعت‌های شیخ ابراهیم زاکی زاکی رهبر شیعیان نیجریه، گفت: ایشان که سه فرزند خود را در راه خدا داده واقعا فداکاری کرده است، صفا و صمیمیت در چهره شیخ ابراهیم زاکی زاکی پیداست.

آدرس کوتاه :