رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

وهابیت با تخریب قبور ائمه بقیع چراغ عمر خود را خاموش کردند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


مسئول دارالقرآن اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان قم گفت: وهابیت با تخریب قبور ائمه بقیع چراغ عمر خود را خاموش کردند و این سبب شد آزادگان و جهانیان و کسانی که اهل تحقیق و مطالعه هستند، اهل‌بیت(ع) را بهتر بشناسند.

مسئول دارالقرآن اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان قم:

حجت‌الاسلام جواد عظیمی امروز در قم با اشاره به سالروز تخریب قبور ائمه بقیع اظهار کرد: دشمنان غاصب و ویرانگر از راه‌های مختلف پیش آمدند و برنامه‌ریزی دقیق و حساب شده را به کار بردند تا برای بقای این رژیم کار کنند.

وی خاطرنشان کرد: جنگ 6 روزه بین عراق و اسرائیل را برنامه‌ریزی کردند که به شکست عراق و قدرت رژیم صهیونیستی منجر شد و جنگ فرهنگی را شروع کردند که زیربنای فرهنگ اسلامی را خراب کردند، ولی با این حال نتوانستند در بین تشیع روزنه به وجود آورند.

مسئول دارالقرآن اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان قم با اشاره به شکل‌گیری فرقه وهابیت گفت: مکتب تشیع برگرفته از اهل بیت عصمت و طهارت(ع) است که در آن سفارش شده قرآن و اهل‌بیت(ع) دو یادگار ما هستند، بنابراین باید به آنها تمسک کنیم ولی وهابی‌ها به عنوان نخستین فعالیت با عقاید تشیع مبارزه کردند و با احادیث جعلی، عقاید تشیع را که برگرفته از سنت رسول الله(ص) و اهل‌بیت(ع) بود، بهانه قرار دادند تا شیعه را به عنوان گروه کافر قلمداد کنند.

وی یادآور شد: وهابیت این اعتقاد را دارند که کسی که از دنیا رفت، قرائت قرآن برای او فایده‌ای ندارد، این امر که شیعیان بر سر مزار آنها می‌روند، به عنوان انحرافات مسلمانان می‌دانند.

عظیمی خاطرنشان کرد:‌ استعمار و استکبار جهانی فرقه منحرف و ضاله را ایجاد کرده و بیان کردند که شیعه منحرف و کافر است و مبارزه با شیعه مانند مبارز با کفر است و اجازه نمی‌دهند جوانان تحقیق کنند و با تفسیر قرآن آشنا شوند.

وی یادآور شد:‌ وهابیت با عقاید منحرف مکتب تشیع و ائمه اطهار(ع) را مورد هجمه قرار داده و اجازه نمی‌دهند افکار نورانی و سنت آنها در عالم فراگیر شود.

مسئول دارالقرآن اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان قم عنوان کرد: آنها غافل بودند، به لطف الهی چراغ عمر خود را خاموش کردند و این سبب شد آزادگان و جهانیان و کسانی که اهل تحقیق و مطالعه هستند، اهل‌بیت(ع) را بهتر بشناسند.

وی یادآور شد: برگزاری مراسم‌هایی ویژه این روز سبب می‌شود مظلومیت اهل‌بیت(ع) به عالم اعلام شود و آزادگانی که اهل طریق هستند با مطالعه نسبت به جایگاه اهل‌بیت(ع) آگاهی پیدا کنند.

// فارس

آدرس کوتاه :