جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

ووشوکاران قم در آستانه اعزام به رقابت‌های آسیایی و جهانی - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

ووشوکاران قم در آستانه اعزام به رقابت‌های آسیایی و جهانی


دبیر هیئت ووشوی استان قم گفت: ووشوکاران قم با درخشش در مسابقات انتخابی تیم‌‌های ملی جوانان و بزرگسالان در آستانه اعزام به مسابقات قهرمانی آسیا و جهان قرار گرفته‌اند.

دبیر هیئت ووشوی استان قم خبر داد

محمدهادی رشیدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ما در قم، اظهار کرد: با توجه به نتایجی که اسفند ماه سال گذشته ووشوکاران قم در رقابت‌های ووشوی قهرمانی رده‌های سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان هر دو بخش آقایان و بانوان کشور کسب کردند، 6 نماینده قم به تیم ملی راه پیدا کردند.

وی ادامه داد: هر ساله مسابقات ووشوی قهرمانی کشور جنبه انتخابی تیم ملی را دارد و نفراتی که در هر دو بخش تالو و ساندای این پیکارها موفق به کسب مدال می‌شوند جواز حضور در اردوی تیم‌های ملی رده‌های مختلف سنی را کسب می‌کنند.

دبیر هیئت ووشوی استان قم عنوان کرد: رقابت‌های انتخابی تیم ملی ووشوی بزرگسالان ایران در بخش مردان به منظور شناخت نفرات برتر اوزان و فرم‌های مختلف هر دو بخش تالو و ساندا برای اعزام یک تیم ملی آماده و پرقدرت به مسابقات قهرمانی جهان برگزار شد.

وی یاد آور شد: با توجه به برنامه‌ریزی فدراسیون ووشو، این رقابت‌ها به مدت دو روز در آکادمی ووشو و در دو بخش ساندا و تالوی مردان برگزار شد، در حالی که در بخش ساندا 60 ووشوکار در 10 وزن با یکدیگر رقابت کردند و در نهایت دو نفر در هر وزن باقی ماندند.

دبیر هیئت ووشوی استان قم با بیان اینکه بیشترین بخت ووشوکاران قم برای اعزام به رقابت‌های جهانی در بخش ساندا وجود دارد، اضافه کرد: در بخش تالو نیز 20 ووشوکار حضور داشتند و به رقابت با یکدیگر پرداختند تا نفرات برتر جواز حضور در اردوهای تیم ملی را کسب کنند.

وی تصریح کرد: فدراسیون ووشو برای برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی ووشو در بخش بانوان نیز برنامه‌ریزی کرد که با توجه به کسب سه مدال از رقابت‌های قهرمانی کشور ما در این بخش نیز سه نماینده داشتیم.

رشیدی یادآور شد: اردوهای آماده‌سازی تیم ملی ووشوی ایران از مردادماه آغاز خواهد شد تا ووشوکاران خود را برای حضور در مسابقات قهرمانی جهان آماده کنند، در حالی که رقابت‌های ووشوی قهرمانی بزرگسالان جهان، آبان‌ماه به میزبانی جاکارتا اندونزی برگزار می‌شود و ووشوکاران جوان نیز به پیکارهای قهرمانی آسیا در کشور چین اعزام خواهند شد.

// فارس

آدرس کوتاه :