جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

ووشوکار قم از کسب مجوز اعزام به مسابقات جوانان آسیا بازماند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

ووشوکار قم از کسب مجوز اعزام به مسابقات جوانان آسیا بازماند


تنها نماینده ووشو قم در اردوی نهایی تیم ملی ووشو اعزامی به مسابقات ووشو قهرمانی رده سنی جوانان آسیا از اردوی تیم ملی کنار رفت.

در وزن منهای 52 کیلوگرم

 نماینده هیئت ووشو استان قم یعنی امیرحسین نصرتی از اسفند ماه سال گذشته با شرکت در پیکارهای ووشو قهرمانی رده سنی جوانان کشور و نشان دادن نبوغ و استعداد خود در این پیکارها به اردوی تیم ملی جوانان ایران راه یافت.

هیئت ووشو استان قم نیز با توجه به موفقیتی که این ووشوکار ارزنده و 5 نماینده دیگر قم در اوزان و رده‌های سنی مختلف هر 2 بخش تالو و ساندای مردان و بانوان قهرمانی کشور به دست آوردند به عنوان ورزشکاران دارای شانس حضور در مسابقات 2015 ووشو مردان و زنان آسیا و جهان اقدام به برنامه‌ریزی و حمایت جدی از این ورزشکاران کرد.

یکی از این ورزشکاران دارای شانس حضور در مسابقات رشته ووشو قهرمانی آسیا، نصرتی است که با توجه به کسب مدال برنز رقابت‌های ووشو قهرمانی کشور در اسفند ماه سال 93 و راهیابی به اردوی تیم ملی جوانان توانست نام خود را به عنوان یکی از بهترین ووشوکاران مدعی اعزام به پیکارها آسیایی معرفی کند.

نصرتی بعد از کسب مدال برنز پیکارهای قهرمانی کشور در انتخابی‌های درون‌اردویی تیم ملی نیز موفق ظاهر شد تا به مرحله نهایی اردوی تیم ملی جوانان راه‌یابد اما در پایان مراحل مختلف انتخابی تیم ملی ووشو در نهایت با ناکامی مواجه شد و دیگر بختی برای حضور در مسابقات آسیایی ندارد.

در آخرین مرحله رقابت‌های انتخابی درون‌اردویی تیم ملی ووشو جوانان نصرتی از بهترین ووشوکاران قم در رقابت با حریف خود یعنی محمدرضا بیگدلی در وزن 52 کیلوگرم از اردوی تیم ملی کنار رفت.

شاید کمتر کسی تصور می‌کرد نصرتی در این انتخابی با ناکامی مواجه شده و به راحتی از عضویت در تیم ملی اعزامی به مسابقات 2015 قهرمانی جوانان آسیا حذف شود اما این اتفاق رخ داد تا قم بعد از سال 2013 و مدال نقره جوانان جهان توسط امیر نجفی‌پور همچنان در حسرت کسب مدال از میادین برون‌مرزی بماند.

نفرات برتر اوزان مختلف تیم ملی ووشوی جوانان در بخش ساندای پسران در حالی مشخص شدند که بر اساس برنامه‌ریزی فدراسیون ووشو، در آغاز مرحله چهارم از اردوهای آماده سازی تیم ووشوی جوانان، رقابت انتخابی در سه وزن ساندا برگزار شد.

در پایان مسابقات انتخابی انجام شده، محمدرضا بیگدلی در وزن 52 کیلوگرم، مهدی پوریا مهر در وزن 70 کیلوگرم و یوسف صبری در وزن 75 کیلوگرم به عنوان نفرات برتر شناخته شدند، ضمن اینکه پیش از این، سامان پورباقر در وزن 56 کیلوگرم، آرمین افراز در 60 کیلوگرم، احمد سپهوند در 65 و مرتضی رئیسی در 80 کیلوگرم به عنوان سانداکاران برتر اوزان خود انتخاب شده بودند.

بدین‌ترتیب هفت سانداکار برتر اوزان حاضر در اردو مشخص شدند که از بین آنها با تصمیم کادر فنی و مسئولان فدراسیون پنج سانداکار راهی مسابقات قهرمانی جوانان آسیا خواهد شد در حالی که مسابقات قهرمانی آسیا مرداد ماه سال جاری به میزبانی چین برگزار می‌شود.

// فارس

آدرس کوتاه :