جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

ووشوی قم به دنبال کسب مدال از مسابقات آسیایی و جهانی 2015 است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

ووشوی قم به دنبال کسب مدال از مسابقات آسیایی و جهانی 2015 است


دبیر هیئت ووشوی استان قم گفت:‌ ظرفیت بالایی در این رشته داریم و به دنبال کسب مدال از مسابقات جهانی و آسیایی 2015 هستیم.

رشیدی خبر داد؛

محمدهادی رشیدی تصریح کرد: باشگاه‌ها و مربیان فعال و با دانش ووشوی استان قم در هر 2 بخش مردان و بانوان برای تحول در این رشته ورزشی فعالیت چشمگیری دارند و نتیجه آن کسب سهمیه اعزام به رقابت‌های برون‌مرزی 2015 است.

وی ادامه داد: در رقابت‌های ووشوی قهرمانی مردان و بانوان کشور که اسفندماه سال قبل به انجام رسید، خوشبختانه از بین نفرات اعزامی از استان قم، 6 ووشوکار توانستند با درخشش در رقابت با حریفان خود به مجوز حضور در اردوی تیم ملی دست یابند.

دبیر هیئت ووشوی استان قم ابراز کرد: بعد از برگزاری مسابقات قهرمانی کشور، در فروردین ماه انتخابی درون‌اردویی تیم‌های ملی ووشوی رده‌های سنی نوجوانان، جوانان با حضور برترین‌های کشور در هر 2 بخش آقایان و بانوان به انجام رسید و خوشبختانه قم در بخش آقایان یک سهمیه گرفت.

وی یاد آور شد: در رده سنی جوانان این دوره از مسابقات امیرحسین نصرتی نماینده موفق هیئت ووشوی استان قم بود که در وزن منهای 52 کیلوگرم توانست بعد از کسب مدال برنز پیکارهای قهرمانی کشور، نفر نخست انتخابی درون‌اردویی تیم ملی لقب بگیرد.

رشیدی افزود: با پایان رقابت‌های انتخابی درون‌اردویی تیم‌ ملی ووشوی رده سنی جوانان کشورمان، نمایندگان 19 استان جواز حضور در اردوی تیم ملی جوانان کشورمان را به دست آوردند تا فدراسیون ووشو رکوردی خاص را به نام خود ثبت کند و نشان از توسعه ووشو در کشور باشد.

وی تصریح کرد: در سال‌های گذشته شاهد بودیم که به طور معمول ورزشکاران و اردونشینان تیم‌های ملی رده‌های سنی مختلف ووشوی کشورمان از چند استان خاص بودند و هر رشته را با یک یا چند استان می‌شناختند، اما امروز این وضعیت وجود ندارد و قم نیز یکی از استان‌های موفق ووشو کشور به شمار می‌رود.

دبیر هیئت ووشوی استان قم افزود: ووشوی کشورمان که در سال‌های اخیر در سایه مدیریت، برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری صحیح با پیشرفت‌های چشمگیری در عرصه‌های مختلف روبه‌رو بوده، این‌ مرتبه نیز رکورد دیگری را به نام خود به ثبت رساند.

وی خاطرنشان کرد: در پایان مسابقات انتخابی تیم ملی ووشوی رده سنی جوانان کشورمان، در مجموع هر 2 بخش دختران و پسران 50 نفر جواز حضور در اردوهای آماده‌سازی را کسب کردند، در حالی که این 50 نفر از 19 استان کشور انتخاب شده‌اند.

رشیدی بیان کرد: پراکندگی جمعیت راه‌یافتگان به اردوی تیم ملی و حضور ووشوکاران 19 استان به خوبی نشان می‌دهد که این رشته مختص به چند استان خاص نیست، ضمن اینکه هرچه استان‌های بیشتری در این رشته مهیج پیشرفت داشته باشند، موجب قدرتمندتر شدن تیم ملی و موفقیت در عرصه‌های گوناگون خواهد شد.

وی در پایان اظهار کرد: توجه مناسب فدراسیون به هیئت‌ها، کمک‌های مالی، اهدای تالو فیلد و سکوی مبارزه به استان‌های مستعد و راه پیدا کردن مربیان استانی موفق به تیم ملی، از عواملی است که موجب ایجاد انگیزه بین اهالی ووشو در سراسر کشور شده است.

آدرس کوتاه :