جهش تولید | جمعه، ۲۲ فروردین ۱۳۹۹

ویژه برنامه اکرام ایتام - سیمای نور

 

 

معرفی برنامه های شبکه نور

ویژه برنامه اکرام ایتام

ویژه برنامه اکرام ایتام


Loading the player...
 
خدا را بندگاني است که براي سود رساندن به ديگران نعمت هاي خاصي به آنان بخشيده تا آنگاه که دست بخشنده دارند نعمتها را در دستشان باقي مي گذارد و هرگاه از بخشش دريغ کنند ، نعمت ها را از دستشان گرفته و به دست ديگران خواهد داد. نهج البلاغه – حکمت 425


طرح هاي «اکرام ايتام» و «محسنين»، از جمله طرحهايي هستند که کميته امداد امام خميني (ره) به منظور استفاده از مشارکت مردمي در رسيدگي به نيازمندان اجرا ميکند. طرح «اکرام ايتام» مختص کودکاني است که پدر خود را از دست دادهاند. طرح «محسنين» مربوط به کودکاني است که يا پدر و مادر از يکديگر طلاق گرفته و تحت سرپرستي مادرشان هستند و يا آنکه پدرشان در قيد حيات است اما به دليل بيماري، قادر به تامين معاش خانواده نيست. تشخيص نيازمند بودن اين خانوادهها توسط کارشناسان کميته امداد انجام ميشود.
 

بيشترين استقبال از اين طرح توسط مردم عزيز کشورمان، در ايام ماه مبارک رمضان به خصوص در شبهاي قدر انجام ميشود. اما متاسفانه در بقيه ي سال اين طرح حالت رکود دارد. گروه فرداي سبز در اين چند سال،سعي داشته با همکاري کميته امداد، از پتانسيل ديگر مراسمات مذهبي نيز استفاده کرده و اين سنت حسنه را در تمام طول سال زنده نگه داشته و در جامعه ايران اسلامي ترويج دهد.

سیمای نور ویژه برنامه اکرام ایتام را در جوار حرم مطهر حضرت معصومه «سلام الله علیها» به صور ت زنده و مستقیم پخش کرد.

سال تولید: 1395
تهيه کننده : علي فرحناک
دستيارتهيه: محمد ابوالقاسمي
کارگردان : مرتضي ترقي
تصويربرداران : مسعود متقيان نژاد / داود رجبي / مهدي معنوي/ امير تقوي
صدابردار : رضا بنايزدي
تدوين : مهدي حجت پناه
مجري : مهدي تحويلدار
 
 

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.