جهش تولید | جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹

ویژه برنامه عید غدیر - رادیو قم

 

 

معرفی برنامه های رادیو قم

ویژه برنامه عید غدیر

ویژه برنامه عید غدیر


Loading the player...

صداي قم ويژه برنامه عيد غذير را روي آنتن برد اين ببرنامه صبح از ساعت 9:00 الي 11:30 و بعد از ظهر 16:00 الي 17:30 پخش شد.


الْيَوْمَ أَكْمَلْتُ لَكُمْ دِينَكُمْ وَ أَتْمَمْتُ عَلَيْكُمْ نِعْمَتِي وَ رَضِيتُ لَكُمُ الإِسْلاَمَ دِينًا ...امروز (روز غدير خم) دين شما را به حد كمال رساندم و نعمتم را بر شما تمام كردم و اسلام را بعنوان دين براي شما پسنديدم. سوره مائده

واقعه غدير حادثه اي تاريخي نيست كه در كنار ديگر وقايع بدان نگريسته شود. غدير تنها نام يك سرزمين نيست. يك تفكر است، نشانه و رمزي است كه از تداوم خط نبوّت حكايت مي كند. غدير نقطه تلاقي كاروان رسالت با طلايه داران امامت است.
آري غدير يك سرزمين نيست، چشمه اي است كه تا پايان هستي مي جوشد، كوثري است كه فنا برنمي دارد، افقي است بي كرانه و خورشيدي است عالمتاب.

و غدير، روز حماسه جاويد، روز ولايت، روز امامت، روز وصايت، روز اخوت، روز رشادت و شجاعت و شهامت و حفاظت و رضايت و صراحت شناخته شد. روز نعمت، روز شكرگزاري، روز پيام رساني، روز تبريك و تهنيت، روز سرور و شادي و هديه فرستادن، روز عهد و پيمان و تجديد ميثاق، روز تكميل دين و بيان حق، روز راندن شيطان، روز معرفي راه و رهبر، روز آزمون، روز يأس دشمن و اميدواري دوست و خلاصه روز اسلام و قرآن و عترت، روزي كه پيروان واقعي مكتب حيات بخش اسلام آن را گرامي مي دارند و به همديگر تبريك مي گويند.

ويژه برنامه عيد سعيد غدير خم در دو نوبت صبح وبعد از ظهر از صداي مرکز قم تهيه وپخش مي گردد.

اين ويژه برنامه با بخشهاي متنوع وشاد آرم موسيقي و مداحي، گوينده، کارشناسي، گزارش از سطح شهر، گزارش از بازسازي واقعه غدير، پرداختن به آداب و رسوم خاص روز عيد غدير احترام و ديدار سادات ، گزارش از منزل سادات، ارتباط با شاعر و... مي باشد.


عوامل برنامه صبح

تهيه کننده:
باقريان
گويندگان: مهديزاده، احمدپور
نويسنده: عبدالهي
گزارشگر: خاني

عوامل برنامه عصر


تهيه کننده
:سلطاني
گويندگان: هلامونگرد، احمديان
نويسنده: موگويي
گزارشگر: خاني

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.