رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

پارسیس قم بین 3 مدعی صعود قرار گرفت - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

پارسیس قم بین 3 مدعی صعود قرار گرفت


تیم کاراته پارسیس قم در گام نخست از لیگ کاراته جوانه‌های کشور، مقابل رقیب خود تیم شوتوکان jka تهران به برتری رسید و بین سه مدعی صعود قرار گرفت.

هفته نخست لیگ جوانه‌های کاراته کشور

 

 بعد از اینکه بر اساس برنامه‌ریزی سازمان لیگ فدراسیون کاراته فصل جدید رقابت‌های لیگ‌های پایه کشور در رده جوانه‌ها یا نوجوانان دختران کشور آغاز شد و تیم‌های قمی حاضر در این مسابقات به مصاف حریفان رفتند، دختران کاراته‌کای قم نیز کار خود را در لیگ جوانه‌های کاراته دختر کشور آغاز کردند.

این در حالی است که بر اساس برنامه‌ریزی سازمان لیگ فدراسیون کاراته ایران، در دیدارهای هفته‌های اول و دوم از دور رفت مرحله گروهی مسابقات لیگ کومیته جوانه‌های کاراته دختران کشور تیم کاراته باشگاه پارسیس به عنوان نماینده کاراته قم به مصاف حریفان خود رفت.

طبق برنامه کمیته لیگ و مسابقات این فدراسیون، در لیگ دختران رده سنی نوجوانان یا جوانه‌های کاراته باشگاه‌های کشور تیم‌هایی از استان‌های مختلف کشور حضور دارند و بر اساس قرعه‌کشی انجام شده، تیم‌ها در پنج گروه چهار تیمی بازی‌های مرحله مقدماتی را برگزار می‌کنند.

در شرایطی که 20 تیم برای حضور در لیگ‌ جوانه‌های دختر کاراته باشگاه‌های کشور در فصل جدید اعلام آمادگی کرده‌اند، از استان قم تیم پارسیس به نمایندگی از هیئت کاراته این استان در لیگ جوانه‌های دختر ایران حضور دارند.

در گروه چهارم از مرحله مقدماتی این دوره از رقابت‌ها تیم کاراته پارسیس قم حضور دارد و این تیم در گام نخست به مصاف باشگاه باشگاه آریا(ب) رفت و در حالی که رقابت نزدیکی با حریف خود برای کسب امتیاز داشت سرانجام با حساب 22 بر 3 این دیدار به سود حریف پایان پذیرفت.

نماینده کاراته استان قم بعد از این باخت روحیه خود را حفظ کرد و در حالی که در بازی دوم کار به مراتب سخت‌تری در جدال با تیم شوتوکان jka  تهران داشت با قدرت ظاهر شد و با حساب 14 بر 7 این تیم را شکست داد تا به این‌شکل جایگاه خوبی برای خود در جدول رده‌بندی داشته باشد.

در جدول رده‌بندی گروه چهارم از مرحله نخست مسابقات فصل جدید لیگ کاراته جوانه‌های دختران باشگاه‌های کشور هم اکنون تیم کاراته باشگاه آریا(ب) صدرنشین است، در حالی که تیم کاراته هیئت نهاوند در مکان دوم ایستاده و تیم باشگاه پارسیس قم رده سوم را در اختیار دارد.

دیدارهای هفته‌های اول و دوم از دور رفت لیگ کومیته جوانه‌های دختران کاراته باشگاه‌های ایران در حالی به میزبانی سالن شهید کبکانیان تهران برگزار شد که بر اساس برنامه‌ریزی سازمان لیگ فدراسیون کاراته، بازی‌ها به شکل دوره‌ای به انجام می‌رسد.

تیم‌های شرکت‌کننده در گروه‌های پنج‌گانه مرحله مقدماتی این فصل در حالی بازی‌های گروهی را برگزار می‌کنند که قرار است از هر گروه دو تیم جواز صعود به مرحله بعدی را کسب کند و دختران کاراته‌کای باشگاه پارسیس قم با توجه به قرار گرفتن در جایگاه سوم جدول می‌توانند یکی از مدعیان صعود از گروه چهارم مقدماتی لقب بگیرند.

در این گروه و در سایر دیدارهای هفته‌های اول و دوم هیئت کاراته نهاوند با حساب 24 بر هشت از سد تیم شوتوکان jka  تهران گذشت و با حساب 19 بر 18 مقابل تیم باشگاه آریا(ب) به برتری رسید و در مکان دوم جدول رده‌بندی جای گرفت./ فارس

آدرس کوتاه :