رونق تولید ملی | جمعه، ۲۴ آبان ۱۳۹۸

پارک جنگلی ثامن الائمه (ع) قم تا سال ۹۶ بهره برداری می‌شود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


مدیرکل منابع طبیعی قم از بهره‌برداری و تکمیل پارک جنگلی ثامن الائمه (ع) به عنوان بزرگترین پارک استان در صورت تامین کامل اعتبارات در سال ۹۶ خبرداد و گفت: فاز نخست این پارک نیز با وسعت ۱۰۰ هکتار اوایل سال ۹۵ به بهره‌برداری می‌رسد.

عفتان خبر داد؛

احمد عفتان با اشاره به مراحل ساخت پارک جنگلی ثامن الائمه(ع) در کیلومتر 2 جاده قم گرمسار، اظهار داشت: پارک جنگلی ثامن الائمه(ع) بزرگ‌ترین پارک استان قم است که مسافران و زائران امام رضا(ع) نیز می‌توانند از این فضا استفاده کنند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم با اشاره به آغاز فاز نخست درختکار در پارک جنگلی ثامن‌الائمه(ع) تصریح کرد: در فاز نخست پارک جنگلی ثامن الائمه(ع) 49هزار اصله نهال درختکاری می‌شود و در مجموع نیز تعداد 250 هزار اصله نهار غرس خواهد شد.

عفتان مدیرکل منابع طبیعی قم از بهره‌برداری و تکمیل پارک جنگلی ثامن الائمه (ع) به عنوان بزرگترین پارک استان در صورت تامین کامل اعتبارات در سال 96 خبرداد و گفت: فاز نخست این پارک نیز با وسعت 100 هکتار اوایل سال 95 به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم با بیان اینکه احداث پارک جنگلی ثامن الائمه (ع) به مساحت 435 هکتار از مصوبات سفر مقام معظم رهبری در سال 89 است، افزود: احداث این پارک تاکنون 45 درصد پیشرفت فیزیکی در بخش زیربنایی داشته است.

وی با بیان اینکه خیابان‌کشی این پروژه به طول 18 کیلومتر صورت گرفته است، تصریح کرد: همچنین 5 کیلیومتر از خطوط لوله کشی انتقال آب انجام شده است که  55لیتر پساب برای این پروژه تهیه شده است.

عفتان با اشاره به اینکه درختکاری در پارک جنگلی ثامن الائمه (ع) با آبیاری قطره‌ای انجام می‌شود، عنوان کرد: در درختکاری این پارک جنگلی 320 هکتار درختکاری می‌شود که فاز نخست آن با ظرفیت 100 هکتار با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی آغاز شد.

آدرس کوتاه :