جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ فروردین ۱۳۹۹

پاس‌قوامین‌ قم به مرحله نهایی لیگ برتر کاراته ایران صعود کرد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

پاس‌قوامین‌ قم به مرحله نهایی لیگ برتر کاراته ایران صعود کرد


تیم کاراته پاس‌قوامین‌ قم موفق به کسب مجوز صعود به دیدارهای مرحله نهایی مسابقات لیگ برتر کاراته مردان باشگاه‌های کشور شد.

با کسب رتبه نخست گروه دوم

در فصل جاری مسابقات لیگ‌های کاراته باشگاه‌های کشور چند تیم از استان کاراته‌خیز قم حضور داشتند که یکی از آنها تیم کاراته پاس‌قوامین‌ قم در رقابت‌های لیگ برتر رده سنی بزرگسالان کاراته باشگاه‌های ایران است.

تیم‌ کاراته باشگاه پاس‌قوامین‌ قم یکی از 15 تیم حاضر در این فصل از رقابت‌های لیگ برتر کاراته مردان باشگاه‌های کشور است که در مرحله مقدماتی توانست با عملکردی خوب و قابل توجه خود را به عنوان صدرنشین به مرحله دوم لیگ برتر کاراته برساند.

شاگردان ابوالقاسم پایدار چهره موفق کاراته قم در سال‌های اخیر و از مربیان با دانش این رشته در استان قم، عملکرد خوبی در این فصل از رقابت‌های لیگ برتر کاراته باشگاه‌های کشور در ترکیب تیم پاس‌قوامین‌ قم داشته‌اند و به همین دلیل توانسته‌اند به جمع 6 تیم برتر کشور صعود کنند.

رقابت‌های مرحله مقدماتی فصل جاری لیگ برتر کاراته مردان باشگاه‌های کشور با حضور 15 تیم در 3 گروه 5 تیمی به شکل دوره‌ای به انجام رسید و در نهایت از هر گروه تیم‌های اول و دوم موفق به کسب مجوز صعود به مرحله دوم لیگ برتر کاراته شدند.

هدایت تیم کاراته پاس‌قوامین‌ قم در این فصل از رقابت‌ها را ابوالقاسم پایدار مربی با دانش کاراته قم بر عهده دارد و بازیکنی همچون محمدامین سلیمی از استعدادهای کاراته قم نیز از جمله چهره‌های موفق این تیم است و این تیم هم اکنون مدعی قهرمانی لیگ برتر به شمار می‌رود.

کاراته‌کاهای باشگاه پاس‌قوامین‌ قم در هفته پایانی از دیدارهای مرحله مقدماتی لیگ برتر کاراته باشگاه‌‌های کشور که در واقع دیدارهای هفته دوم از دور برگشت نیز به شمار می‌رفت توانستند تیم کاراته هیئت زنجان را مغلوب کرده و به عنوان صدرنشین به مرحله نهایی بروند.

این در حالی است که بر اساس برنامه‌ریزی سازمان لیگ فدراسیون کاراته، دیدارهای هفته دوم از دور برگشت لیگ برتر کاراته در سالن شهید افراسیابی تهران برگزار شد و از هر گروه 2 تیم به مرحله دوم صعود کردند تا 6 تیم رقابت دیگری را برای تعیین قهرمان و تیم‌های راه‌یافته به سوپر لیگ کاراته ایران آغاز کنند.

تیم کاراته پاس‌قوامین‌ قم در آخرین مسابقه خود از این مرحله برابر تیم هیئت کاراته زنجان به برتری 16 بر 12 دست یافت و بدین ترتیب با کسب 21 امتیاز تیمی در صدر جدول رده‌بندی گروه دوم مقدماتی ایستاد و راهی مرحله بعد شد، ضمن اینکه تیم گروه اینترنتی 5040 با 15 امتیاز در این گروه دوم شد و صعود کرد.

در پایان دیدارهای مرحله مقدماتی از گروه نخست تیم گاز زنجان با 24 امتیاز تیمی و شهرداری تبریز با 18 امتیاز تیمی صعود کردند و از گروه سوم نیز تیم‌های فولاد مبارکه سپاهان با 24 امتیاز تیمی و هیئت کاراته اسلامشهر با 18 امتیاز تیمی به دور دوم رسیدند.

// فارس

آدرس کوتاه :