جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

پاس‌قوامین قم به سوپر لیگ کاراته ایران صعود کرد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

پاس‌قوامین قم به سوپر لیگ کاراته ایران صعود کرد


تیم کاراته پاس‌قوامین استان قم موفق به کسب مجوز صعود به مسابقات سوپر لیگ کاراته قهرمانی مردان باشگاه‌های کشور شد.

با کسب عنوان نایب قهرمانی لیگ برتر

فصل 94 – 1393 مسابقات سوپر لیگ و لیگ برتر کاراته قهرمانی مردان باشگاه‌های کشور در حالی به پایان رسید که اوج موفقیت‌ را برای نمایندگان قم به همراه داشت و یک تیم در سوپر لیگ به مقام قهرمانی رسید و یک تیم در لیگ برتر نایب قهرمان شد.

تیم کاراته آذرخودرو نوین قم با هدایت سرمربی تیم ملی کاراته ایران یعنی غلامرضا دباغیان و با ترکیبی از چهره‌های مطرح کاراته ایران، آسیا و جهان بدون شکست و با تمام توان بالاتر از دیگر رقبای خود در جایگاه نخست سوپر لیگ کاراته باشگاه‌های کشور ایستاد و عنوان قهرمانی را از آن خود کرد.

شاگردان غلامرضا دباغیان در تیم کاراته مردان آذرخودرو نوین قم با کسب مقام نخست و عنوان قهرمانی پیکارهای سوپر لیگ کاراته مردان باشگاه‌های کشور علاوه بر اینکه جشن قهرمانی برپا کردند، به مسابقات قهرمانی سال 2016 جام باشگاه‌های آسیا نیز راه یافتند.

دیگر تیم موفق کاراته قم در مسابقات فصل سپری شده کاراته باشگاه‌های ایران تیم کاراته پاس قوامین قم بود که از رقابت با حریفان حاضر در این لیگ به دنبال رسیدن به نخستین مقام قهرمانی لیگ بر‌تر کاراته باشگاه‌های کشور بود اما در نهایت عنوان نایب قهرمانی را کسب کرد.

از آغاز مسابقات فصل 94  - 1393 مسابقات لیگ بر‌تر کاراته باشگاه‌های کشور تا هفته پایانی آن، تیم کاراته پاس‌قوامین قم عملکرد بسیار خوبی داشت و در هفته پایانی نیز این روند مثبت و رو به رشد را اگر با کمی بدشانسی مواجه نمی‌شد می‌توانست ادامه داده و لیگ برتر را با کسب مقام قهرمانی تمام کند.

مسابقات لیگ بر‌تر کاراته باشگاه‌های کشور در حالی به پایان رسید که تیم کاراته پاس قوامین قم در آستانه دیدارهای هفته پایانی حتی اردویی در خارج از کشور برپا کرد و در مسابقات بین‌المللی مالزی که با عنوان جام می‌لو برگزار شد مجموعا نتایج خوبی کسب کرد تا از هر نظر برای این بازی‌ها در شرایط مطلوب قرار بگیرد.

دیدارهای هفته پایانی لیگ برتر کاراته باشگاه‌های کشور در حالی به میزبانی سالن شهید افراسیابی تهران به انجام رسید که تیم کاراته پاس قوامین قم تا پیش از این هفته در مکان سوم جدول رده بندی‌نهایی لیگ بر‌تر کاراته باشگاه‌های کشور ایستاده بود و قصد داشت جایگاه خود را در مسیر کسب عنوان قهرمانی ارتقاء دهد.

تیم کاراته پاس‌قوامین قم در هفته پایانی مسابقات لیگ برتر کاراته مردان باشگاه‌های کشور دو پیروزی کسب کرد اما با توجه به اینکه در هفته قبل از پایان لیگ برتر به تیم گاز زنجان باخته بود، همین باخت موجب ایجاد اختلاف امتیازی بین نمایندگان قم و زنجان شد و در نهایت پاس‌قوامین قم به مقام نایب قهرمانی دست یافت.

در جدول رده بندی مسابقات لیگ بر‌تر کاراته مردان باشگاه‌های کشور تیم کاراته گاز زنجان صدرنشین شد و عنوان قهرمانی را کسب کرد تا به همراه تیم نایب قهرمان یعنی پاس‌قوامین قم به عنوان دو نماینده برتر لیگ برتر کاراته ایران جواز حضور در فصل آینده سوپر لیگ کاراته کشور را کسب کند.

// فارس

آدرس کوتاه :