جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

پذیرش دانشجویان عراقی در دانشگاه علوم پزشکی قم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

پذیرش دانشجویان عراقی در دانشگاه علوم پزشکی قم


رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان قم گفت: اکنون 17 دانشجوی عراقی در دانشکده‌های دانشگاه علوم پزشکی قم تحصیل می‌کنند اما ظرفیت حضور گسترده‌تر دانشجویان عراقی در استان قم وجود دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قم مطرح کرد

 

ابوالفضل ایرانی‌خواه در دیدار با جمعی از مسئولان حوزه بهداشت و درمان عراق که ظهر امروز در سالن همایش دفتر ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان قم انجام شد، با بیان اینکه استان قم به دستاوردهای بسیاری در حوزه بهداشت و درمان رسیده است تصریح کرد: وجود برخی از ظرفیت‌ها و شخصیت‌ها جایگاه شهر قم را ارتقاء داده و با توجه به این جایگاه حوزه بهداشت و درمان در این استان باید به معیارهای جهانی نزدیک شود.

وی با تاکید بر اینکه سالانه زائران بسیاری برای زیارت حرم حضرت معصومه(س) و دیگر اماکن مقدسه در استان قم حضور پیدا می‌کنند اضافه کرد: بیماران مختلف از کشورهای مختلف اسلامی و غیر اسلامی نیز برای درمان خود به برخی مراکز بهداشتی و درمانی استان مراجعه می‌کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان قم به راه‌اندازی دانشکده طب و دین در استان قم اشاره کرد و افزود: حضور جمعی از مسئولان حوزه درمان و بهداشت عراق در استان قم به دنبال عقد تفاهم‌نامه میان وزارت بهداشت و درمان ایران و وزارت علوم عراق است.

وی ادامه داد: گسترش تعاملات، همکاری برای توسعه فناوری‌های پزشکی و تبادل دانشجو میان دانشگاه‌های دو کشور از اهداف تفاهم نامه مذکور است که برای تحقق این اهداف این هیئت عراقی در استان مشهد نیز حضور خواهد یافت.

ایرانی‌خواه با بیان اینکه ارتباط میان دانشگاه‌های درمانی عراق و ایران سبب پیشرفت دو کشور می‌شود تاکید کرد: هفت دانشکده زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی استان قم فعالیت دارند و اکنون 17 دانشجوی عراقی در این دانشکده‌ها تحصیل می‌کنند اما ظرفیت حضور گسترده‌تر دانشجویان عراقی در استان قم وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به وضعیت کنونی استان قم و دانشگاه‌های علوم پزشکی عراق می‌توانیم نسبت به عملیاتی شدن تفاهم‌نامه امیدوار باشیم.

ایرانی‌خواه با اشاره به اینکه دروس علوم پزشکی در صورت نیاز به زبان عربی و انگلیسی ارائه می‌شود تصریح کرد: اکنون جمعیت قابل توجهی از دانشجویان علوم پزشکی استان قم با زبان فارسی در کلاس‌های درسی خود به گفت‌وگو می‌پردازند در صورتی که گسترش مکالمه انگلیسی در کلاس‌های درسی می‌تواند نتایج مثبتی برای حوزه درمان و بهداشت داشته باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان قم با اعلام این خبر که دوره‌های آموزش فوق تخصصی گسترش داده می‌شود عنوان کرد: مسئولان عراقی می‌توانند بر اساس سیاست‌ها و آزمون‌های داخلی دانشجویان را به دانشگاه علوم پزشکی استان قم معرفی کنند اما شیوه آموزش آن‌ها در دوران تحصیل بر عهده این دانشگاه خواهد بود. / فارس

آدرس کوتاه :