رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

پذیرش 15هزار نفر در مراسم اعتکاف امسال - صفحه اصلی

 

 

پذیرش 15هزار نفر در مراسم اعتکاف امسال

پذیرش 15هزار نفر در مراسم اعتکاف امسال


رئیس ستاد مرکزی اعتکاف در برنامه گفتگوی خبری با اشاره به استقبال چشمگیربرای شرکت در این مراسم معنوی گفت:15 هزارنفر با قرعه کشی پذیرش شدند که به تفکیک 7هزار و 890 خواهر و 6هزار و450 نفر برادر هستند.

 

وی با انتقاد از نحوه پذیرش این مراسم معنوی گفت:امید است با حمایت خیران و مسئولان فضاهای معنوی گسترش پیدا کند تا عده بیشتری در اعتکاف شرکت کنند.

 

حجت الاسلام والمسلمین تکیه ای با بیان این که شهر مقدس قم متولی گسترش فرهنگ اعتکاف است افزود:سال گذشته مراسم اعتکاف در 62کشور به همت جامعه المصطفی العالمیه برگزار شد.

 

وی خاطرنشان کرد:مراسم اعتکاف امسال در بیش از 100 کشور برگزار می شود و برای اتباع خارجی ساکن قم 2مسجد درنظرگرفته شده است.

 

رئیس ستاد مرکزی اعتکاف با اشاره به این که مراسم اعتکاف در24 مسجد برگزار می شود،گفت:مسجد مقدس جمکران پذیرای دانشجویان معتکف برادرو مسجد دانشگاه قم پذیرای معتکفین خواهر خواهد بود.

 

معاون اجرایی ستاد اعتکاف در ارتباط با برنامه گفتگوی خبری گفت:سومین همایش آموزشی اعتکاف با ابعاد تربیتی اخلاقی و احکام برگزارشد.

 

وی افزود:معتکفان ازآوردن هرگونه وسایل ارتباط جمعی ازجمله تلفن همراه به مساجد خودداری کند .

 

محمودی با ابراز تاسف از سودجویی و فروش کارت اعتکاف در برخی سایت ها گفت:با متخلفان برخورد قانونی می شود.

 

حجت الاسلام والمسلمین تکیه ای با اشاره به فروش کارت های اعتباری و آسیب شناسی دراین زمینه  افزود:رهبرمعظم انقلاب در دیدار مسئولان ستاد اعتکاف به آسیب شناسی اعتکاف اشاره کردند و گفتند خلوت معتکف را برهم نزنیم،برنامه های عمومی را به حداقل برسانیم،با برنامه ریزی حسن استفاده را از این مراسم معنوی ببریم.

 

وی در پایان خاطرنشان کرد:امسال پنجمین جشنواره اعتکاف با ابعاد علمی،ادبی و هنری برگزار می شود،علاقمندان صاحب قلم برای کسب اطلاعات بیشترمی توانند به پایگاه اینترنتی   مراجعه نمایند.etekaffestival.ir

 

 

 

 

 

 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.